حالا دیگر همه می توانند به اورست سعود کنند

افراد شهری امروزی، از نظر فیزیکی بسیار شکننده شده اند و مسلما توان حضور در شرلیط سختی همانند کوهای هیمالیا را ندارند، چه برسد به آنکه بخواهند از آن صعود کنند.شرکت ” ریکجاویک” دارای استودیو مجهز تولید محصولات نرافزاری واقعیت مجازی، در پشت پرده واقعیت مجازی اورست هستند. این نرافزار تجربه وصف ناپذیری از صعود به اورست را به شما می دهد که می توانید با شرایط اورست رو در رو شوید. این برنامه شامل پناهگاه های شناخته شده اورست از جمله “کامبو”، دیوار یخی”،  پناهگاه شماره ۴″، هیلاری استپ”، “لوتس” و در نهایت قله اورست است.

بر خلاف سایر برنامه های واقعیت مجازی که فقط یک دید ۳۶۰ درجه، آن هم با عکس ها و ویدیو های نا مربوط  به شما می دهد، واقعیت مجازی اورست به شما قدرت صعود می دهد. بدین معنی که با استفاده از عینک تاچ “آکیولس” می توانید تبر یخ بدست بگیرید و خود را بالا بکشید.

اگرچه همانند یک بازی ویدئویی طراحی نشده ولی متن راهنما شما را در بالا رفتن از دیواره های در مراحل مختلف هدایت می کند. افکت ها و آمبیانس ( صدای محیط) بسیار واقعی می باشد و حتی خطر سقوط یخ هم وجود دارد.

در این نرم افزار قابلیت ” دید از بالا” وجود دارد که می توانید مسیر های مختلف را بررسی کنید و خود را در آن مسیر تلپورت کنید. بهترین بخش این واقعیت مجازی امکان تغییر سایز بدن است که به شما دید های مختلفی می دهد.

ما در ابزار آیتی اپلیکیشن های ۳۶۰ درجه بسیاری را آزمایش کردیم، ولی تعامل بسیار بالا در اورست آن را به بهترین واقعیت مجازی موجود تبدیل کرده و حتی واقعیت مجازی گوگل ارث را نیز پشت سر گذاشته است.