زنبور عسل های روبات واقعی هستند

حتما سریال آیینه‌های سیاه یا Black Mirror’s را دیده‌اید. در این سریال که از شبکه Netflix پخش می‌شد، در این سریال زنبور عسل‌هایی در هوا به پرواز در می‌آمدند که در اصل یک روبات بودند.

روزگاری دیدن فیلم‌هایی علمی تخیلی که در آن آدم‌ها واقعی نبودن یا سنگ‌های راه می‌رفتند و ما با دیدن آن‌ها میخکوب می‌شدیم زمان زیادی گذشته است. امروز در هر ۴۵ دقیقه یک اتفاق جدید در حوزه فناوری رخ می‌دهد و دیگر چیزی نیست که ساختن آن امکان پذیر نباشد.

روبات زنبور عسل هم یکی از همین اتفاق‌های ممکن است که البته مدتی پیش تولید شد و احتمالا پیش از این هم در زمینه‌های جاسوسی هم مورد استفاده قرار گرفته است. البته بعد از رونمایی از این زنبور مکانیکی که سال ۲۰۱۳ در دانشگاه هاروارد ساخته شد، ژاپنی‌ها هم دست به ساخت خرس مکانیکی زدند .

تحقیقات فراوانی در زمینه کم شدن جمعیت زنبورهای عسل به واسطه تاثیر منفی موجود دوپایی به نام انسان، توسط محققان مختلف صورت گرفته است.

ناپدید شدن زنبور های مورد نیاز برای جمع آوری شهد گل ها تبدیل به زنجیره ای از بلایای طبیعی خواهد شد.

این زنبور ۱٫۶ اینچی با ابعاد کوچکش قرار است تا نقش یک زنبور عسل واقعی را در طبیعت ایفا کند که به لطف چسب ژله ای که بر روی دست و پاهای آن تعبیه شده جمع آوری گرد گل را تضمین می کند. البته این زنبور عسل امتحان خود را پس داده و پیش از این در یک فضای شبیه سازی شده، عملیات جمع آوری گل ها را انجام داده است ولی هنوز آمادگی ورود به طبیعت را ندارند. هدایت این درون های کوچک به صورت دستی تقریبا از محالات است چرا که این حجم از فعالیت در روز نیازمند یک هوش مصنوعی است. به همین دلیل سازندگان این زنبور عسل برای فاز دوم این پروژه علاوه بر هوش مصنوعی از دوربین با کیفت بالا و همچنین gps استفاده کرده اند.