باریکترین چینی هوشمند

در طراحی این سری از تلفن‌های هوشمند نفوس همۀ جزئیات به شایستگی به کار گرفته شده‌اند تا این گوشی‌ها ظاهر و حس آشنایی داشته باشند.

بارزترین ویژگی در طراحی این گوشی‌ها قوس دوگانه‌ای است که در کناره‌ها به شکل مخروط درمی‌آید و از نظر ارگونومی به آن تناسب بیشتری می‌بخشد. همچنین قوس‌های ملایمی که در طراحی  سری X1 و X1 Max وجود دارد استفاده از گوشی را با یک دست در مقایسه با دیگر گوشی‌های مشابه در همین ابعاد آسانتر کرده است.

نفوس X1 Max  با ضخامت ۷۵/۲ میلی‌متر جزو باریکترین گوشی‌های بازار است، ضخامت X1 نیز ۹۵/۲ میلی‌متر است.

صفحۀ نمایش با به‌کارگیری فن‌آوری TDDI(درایور یکپارچه برای لمس و نمایش) که بسیار سبک بوده و ۲/۰ میلی‌متر باریکتر از دیگر گوشی‌های هوشمند مشابه است. این نمایشگر در کنار عملکرد دقیقی که در هنگام بازی‌ها و کار با اپلیکیشن‌ها دارد می‌تواند در نمایش تصاویر ضمن حفظ انسجام به افزایش طول عمر باتری نیز کمک کند.

در X1Max شیشه‌ای که روی صفحه نمایش قرار گرفته از نوع گوریلا گلاس و محصول کارخانۀ کورنینگ است که جابه‌جایی آیکون‌ها از طریق لمس انگشت را طبیعی و آسان کرده است. نمایشگر گوشی با ۵/۵ اینچ و کنتراست رنگی ۱۰۰۰:۱ در نوع خود بهترین است.

گوشی‌های هوشمند نفوس دارای دوربین مجهز به حسگر ۱۳ مگاپیکسلی سونی، لنز ۵P و PDAF(یافتن سوژه و فوکوس خودکار) است. این دوربین همچنین دارای لنز روزنه ‌داری است که به کمک آن می‌توان در نور کم عکس‌های واضح‌تری گرفت و تا حدّی به تصویر گرفته‌شده عمق میدان می‌بخشد.

گوشی‌های نفوس X1 و X1 Max  مجهز به امکان عکسبرداری با فن‌آوری Real-time Night هستند. نفوس اهمیت امنیت گوشی موبایل در دنیای امروز را به خوبی درک کرده است و قرار دادن حسگر مخصوص برای اثر انگشت در پشت گوشی‌های سری ایکس گواهی بر این ادعاست. گوشی‌های نفوس X1 و X1 Max با چیپ‌ست Media Tek HelioP10 با ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت ظرفیت داخلی است که می‌تواند با یک اس دی کارت مایکرو تا ۱۲۸ گیگابایت افزایش پیدا کند  باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری موجود در X1 Max امکان استفاده از گوشی را، با پشتیبانی شارژ سریع تا سقف ۵۰ درصد در ۳۰ دقیقه، در طول روز فراهم می کند.