X299-Gaming 7 آئورس،جنگجوی گیگابایت

اینتل در کامپیوتکس ۲۰۱۷ قویترین پلتفرم خود موسوم به HEDT را با چیپست X299، برای کاربران خانگی معرفی کرد.  گیگابایت که یکی از تولیدکنندگان و شرکای بزرگ تجاری اینتل محسوب می‌شود، همزمان با رونمایی از پردازنده‌های جدید اینتل از مادربردهای جدید خود بر پایه چیپست X299 رونمایی کرد.

مادربرد Aorus X299-Gaming 7 را می‌توان به عنوان یکی از بهترین مادربرد عرضه شده از سوی گیگابایت دانست زیرا علاوه بر ارائه امکاناتی در حد و اندازه‌های یک پرچمدار، دارای قیمتی اقتصادی‌تر و مناسب است که بر پایه سوکت ۲۰۶۶ و چیپست X299 اینتل تولید شده است و از تمامی پردازنده‌های سری  Intel® Core™ X-series  پشتیبانی می‌کند. این مادربرد توان مصرفی پردازنده را از دو کانکتور ۸ پین تامین می‌کند. انرژی وارد شده از این دو کانکتور به مدار تغذیه ۸ فاز ختم می‌شود تا شاهد تامین انرژی به صورت پایدار و بدون نویز برای پردازنده‌های پرقدرت سری x اینتل باشیم. گیگابایت طبق معمول از چوک‌های کلاس سرور برای این مادربرد بهره برده است و وظیفۀ مدیریت این مدار تغذیه پرقدرت بر عهدۀ چیپست IR35201 است. این مادربرد دارای ۸ اسلات رم می‌باشد که در مجموع قادر است از ۱۲۸ گیگابایت رم DDR4 در فرکانس ۴۳۳۳ GHZ، تحت پیکربندی چهار کانال پشتیبانی کند.

مادربرد X299-Gaming 7 نمونۀ بارز یک مادربرد رده بالا برای مصارف گیمینگ و پردازش های سنگین است که توسط گیگابایت تولید شده است. این مادربرد به زودی با گارانتی ۳ سالۀ آواژنگ در بازارهای داخلی عرضه می شود.