پیش فروش آی‌فون ۸ و آی‌فون ۸ پلاس برخلاف انتظارات با استقبال زیادی روبه‌رو نشده است!

پیش فروش آی‌فون ۸ و آی‌فون ۸ پلاس وارد روز هفتم خود شده است. مطابق آخرین بررسی‌ها، میزان درخواست برای رزرو این سری از آی‌فون‌های اپل با کاهش روبه‌رو شده و روند این پیش فروش‌ها مطابق میل اپل نخواهد بود.

جون ژانگ که از تحلیل‌گران مشهور به شمار می‌رود یادداشتی درباره وضعیت پیش فروش آی‌فون ۸ و آی‌فون ۸ پلاس منتشر کرده که نشان می‌دهد تقاضا برای پیش فروش این دو محصول در مقایسه با آی‌فون ۶ و آی‌فون ۷ با کاهش همراه بوده است. ژانگ نیز همانند بسیاری از تحلیل‌گران وال استریت معتقد است که مشتریان آی‌فون‌های امسال منتظرند تا پیش فروش آی‌فون X آغاز شود و پس از آن تصمیم بگیرند که کدام یک از آن‌ها را خریداری کنند.

ژانگ اضافه می‌کند که پس از سه روز، میزان پیش فروش آی‌فون ۸ در چین و در سایت JD.com به رقم ۱٫۵ میلیون دستگاه رسیده است. در مقایسه می‌توان گفت که آی‌فون ۷ پس از سه روز از آغاز پیش فروش خود در چین بیش از ۳٫۵ میلیون تقاضا به همراه داشت. هم‌چنین پیش فروش آی‌فون ۸ در سایت China Mobile نیز به ۱ میلیون دستگاه رسیده که به مراتب کم‌تر از ۲٫۵ میلیون دستگاه آی‌فون ۷ در مدت مشابه سال قبل است. بد نیست بدانید آی‌فون ۶ در سه روز اول پیش فروش خود با ۳٫۵ میلیون تقاضا همراه شده بود.

اپل برای نسخه ۶۴ گیگابایتی و ۲۵۶ گیگابایتی آی‌فون ۸ به ترتیب قیمت ۶۹۹ و ۸۴۹ دلار تعیین کرده که برای خرید آی‌فون ۸ پلاس باید ۱۰۰ دلار به هر کدام از این قیمت‌ها اضافه کرد. ضمن آن که از امروز عرضه رسمی این دستگاه‌ها آغاز خواهد شد و به زودی به دست مشتریان‌شان خواهد رسید. پیش فروش آی‌فون X نیز از ۲۷ اکتبر آغاز و عرضه آن نیز از روز ۳ نوامبر شروع می‌شود. اپل برای نسخه ۶۴ گیگابایتی آی‌فون X قیمت ۹۹۹ دلار و برای نسخه ۲۵۶ گیگابایتی نیز قیمتی ۱۱۴۹ دلاری در نظر گرفته است.