۵۷٫۵ میلیون مشترک پهن باند در کشور داریم

نمایش همه

۵۷٫۵ میلیون مشترک پهن باند در کشور داریم

57.5 میلیون مشترک پهن باند در کشور داریم

57.5 میلیون مشترک پهن باند در کشور داریم

فلاح جوشقانی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: هم اکنون ۱۰٫۵ میلیون مشترک پهن باند ثابت و ۴۷ میلیون مشترک پهن باند سیار داریم.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود : مطابق اساسنامه شرکت ملی پست، بحث آزاد سازی خدمات پستی و ایجاد دو اپراتور خصوصی پستی مطرح بود که بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پنج پیشنهاد در این ارتباط داشتیم که در نهایت ۲ اپراتور انتخاب شدند که تا چند روز آینده طبق برنامه پروانه آنها ابلاغ می شود.

وی افزود: بازار مالی پست حدود ۸۰۰ میلیارد تومان است که با ورود اپراتورهای پستی و آزادسازی این حوزه پیش بینی می شود بازار رقابتی، تنوع در ارایه خدمات و افزایش کیفیت را شاهد خواهیم بود.

فلاح با اشاره به اجرای طرح رجیستری گوشی های همراه اظهار کرد: با تکلیف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، سامانه ای به منظور ثبت شکایت و پیگیری از پیامک های تبلیغاتی مزاحم راه اندازی شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح سنجش رضایتمندی از ذینفعان حوزه ICT را درحال انجام دانست و تصریح کرد: تا دو ماه آینده نتایج عملکرد سازمان و اپراتورها مشخص می شود و آن را منتشر می کنیم.

رییس رگولاتوری به تفاهم با کشورهای همسایه چون ارمنستان در مورد جلوگیری از تداخلات فرکانسی اشاره کرد و ادامه داد: البته سال های گذشته نیز این تفاهم با کشورهایی چون عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس منعقد شده است.

وی با اشاره به مصوبه بیت استریم کمیسیون تنظیم مقررات افزود: با این مصوبه و موافقت شرکت مخابرات ایران، انحصاری که بخصوص در حوزه کابین های نوری درحال ایجاد است از میان می رود.

فلاح همچنین یکی دیگر از اقدامات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را حمایت از محتوای داخل دانست و اظهار کرد: هزینه مصرف ترافیک محتوای داخل بخصوص پیام رسان های داخلی به یک سوم کاهش پیدا کرده است.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اعلام اینکه مطابق آخرین آمار هم اکنون ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور ۱۰۶٫۶ درصد و تعداد مشترکین پهن باند ثابت به ۱۰٫۵ میلیون مشترک رسیده است، گفت: ضمن اینکه تعداد مشترک پهن باند ثابت سیار ۴۷ میلیون مشترک است و ۱۱۸۵ شهر به نسل سوم تلفن همراه و ۸۷۲ شهر به نسل چهارم تلفن همراه مجهز هستند و قرار است تا پایان دهه مبارک فجر همه شهرهای کشور تحت پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه قرار گیرند.

پاسخ دهید

رفتن به نوارابزار