ال جی به زودی در نمایشگاه CES 2018 از نمایشگر تاشو ۶۵ اینچی خود رونمایی می کند

در حالی که زمان زیادی تا برگزاری نمایشگاه CES 2018 باقی نمانده، طرح اولیه نمایشگر تاشوی ال جی در اندازه بی سابقه ۶۵ اینچ خبرساز شده است.

چند سال پیش شرکت ال جی از نمایشگر اولد ۱۸ اینچی خود پرده برداشت که انعطاف آن در حدی بود که کاربر می توانست آن را همانند کاغذ روزنامه تا کند. حال این نمونه اولیه نمایشگر تاشوی ال جی به ۶۵ اینچ ارتقا پیدا کرده و قرار است در نمایشگاه CES 2018 حسابی خودنمایی کند.

رزولوشن این نمایشگر UHD یا آکا ۴K است و به گفته ال جی انقلابی در صنعت تولید تلویزیون های بزرگ محسوب می شود.

اما سوالی که مطرح می شود، این است که تلویزیون تاشو چه کاربردی دارد؟ اولین هدف از تولید چنین تلویزیون هایی بدون شک جابه جایی آسان و جایگیری کم است. اما عده ای بر این باورند که این نمایشگرهای منعطف مفاهیم علمی تخیلی را وارد فاز جدیدی می کند، چرا که از این به بعد شاهد عرضه ابزار دیجیتالی ارگانیک و طبیعی تری خواهیم بود.

چنین طراحی باعث می شود تلویزیون فرق چندانی با یک صفحه نقاشی یا یک دسته کاغذ غول پیکر نداشته باشد؛ برگه هایی که مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.

ال جی اطلاعات بیشتری درباره نمایشگر عجیب و غریب خود منتشر نکرده و ترجیح داده در نمایشگاه CES امسال که به زودی برگزار می شود، همه را غافلگیر کند.