Galaxy S9 در تست سرعت LTE از آیفون X پیشی گرفت

Samsung Galaxy S9+ S9plus. smart phone

سامسونگ معتقد است که  گلکسی S9 یکی از سریعترین گوشی های هوشمند است. اکنون برای حمایت از این ادعا، اطلاعات تست این دستگاه منتشر شده است. این تست توسط شرکت شخص ثالث Oakla ارائه شده است و نشان می دهد که جدیدترین پرچم دار سامسونگ سرعت دانلود سریعتری را نسبت به سایر گوشی ها ارائه می دهد. سرعتی حدود ۴۲ درصد سریعتر. 

سامسونگ معتقد است که  Galaxy S9 یکی از سریعترین گوشی های هوشمند است. اکنون برای حمایت از این ادعا، اطلاعات تست این دستگاه منتشر شده است. این تست توسط شرکت شخص ثالث Oakla ارائه شده است و نشان می دهد که جدیدترین پرچم دار سامسونگ سرعت دانلود  LTE سریعتری را نسبت به سایر گوشی ها ارائه می دهد. سرعتی حدود ۴۲ درصد سریعتر.Galaxy S9 تاکنون به عنوان قهرمان سرعت LTE شناخته شده است.

Galaxy S9 تاکنون به عنوان قهرمان سرعت LTE شناخته شده است.

اعداد و ارقام  Ookla نشان می دهد که سرعت دانلود گلکسی S9 از آیفون X، به اندازه ۳۷ درصد بیشتر است. گوشی های جدید Galaxy تا ۱۷ درصد سریع تر از پیکسل ۲ گوگل هستند.

البته این آمار با تستی که خود ما انجام دادیم کمی فاصله دارد. هنگامی که ما برای اولین گلکسی S9 + را در دست گرفتیم، از اپ Speedtest.net شرکت Ookla برای بدست آوردن میزان سرعت دانلود گلکسی S9 + نسبت به آیفون X استفاده کردیم. چند بار تست را تکرار کردیم در نتیجه ما سرعت دانلود ۷۱٫۶ مگابیت بر ثانیه را برای S9 + ثبت کردیم، در حالی که سرعت آیفون X به طور متوسط ۴۸٫۸ مگابیت بر ثانیه بود. حدود ۴۶ درصد کمتر از گلکسی S9 +  گلکسی. S9 + یک تریلر فیلم The Hobbit: An Unexpected Journey را در ۱۸٫۸ ثانیه را دانلود کرد، تقریبا ۲۰ ثانیه سریعتر از گوشی اپل.

سامسونگ به طور خاص در گلکسی S9 از مودم X20 Qualcomm استفاده میکند که قادر به پشتیبانی از سرعت دانلود تا ۱٫۲ گیگابیت در ثانیه است. مودم X16 در آیفون X که در تست ما استفاده می شود دارای سرعت ۱ گیگابیتی است.

این موضوع در مورد گوشی های دیگری که در بازار هستند فعلا وجود ندارد. Galaxy S9 از پلت فرم پردازش Qualcomm Snapdragon 845 استفاده می کند که مودم X20 را شامل می شود. LG G7 ThinQ معرفی شده نیز از همین پردازشگر استفاده می کند، سونی Xperia XZ2 نیز همچنین.  OnePlus 6 که قرار است در این هفته معرفی شود، قصد دارد از Snapdragon 845 استفاده کند. باید دید که چگونه این گوشی ها می خواهند با سرعت چشمگیر شبکه ای که در Galaxy S9 وجود دارد، رقابت کنند.

با این حال، Galaxy S9 تاکنون به عنوان قهرمان سرعت LTE شناخته شده است. سازنده این گوشی تصمیم دارد این هفته کمپین تبلیغاتی تشکیل دهد تا اعداد و ارقام شرکت Ookla را عرضه کند.