بازی Battlefield 5 به طور رسمی معرفی‌شد + تاریخ انتشار و تریلر بازی

ابتدای مراسم EA در نمایشگاه E3 به نمایش دموهای بازی Battlefield 5 تعلق داشت که مکانیزم‌های جدید بخش multiplayer به همراه حالت‌های جدید و بخش‌هایی از بخش تک‌نفره را به نمایش گذاشت.

از مهم‌ترین قابلیت‌های جدید اضافه شده به بخش چند نفره می‌توان به قابلیت پریدن از داخل پنجره ها مانند نیروهای ویژه و غافلگیر کردن دشمنان نام برد. همچنین بخش هایی از دمو نشان‌دهنده‌ی افزایش قدرت تخریب موانع تانک‌ها بود و سخنران DICE اشاره کرد که دیگر از دست تانک‌ها نمی‌توانید به داخل خانه‌ها پناه ببرید. همچنین امکان جابجا کردن تجهیزات دفاعی مانند توپ‌های ضد هوایی با اتصال به تانک‌ها نیز اکنون به بازی اضافه شده است. سازندگان وعده تجربه‌ای از بازی را در این مراسم دادند که پیش از‌این در هیچ کدام از عناوین بتل‌فیلد تکرار نشده است.

شیرجه زدن تانک داخل خانه
جابجایی سلاح ضدهوایی با تانک

با افزایش محبوبیت شدید بازی‌هایی چون Fortinte و PUBG که در سبک بتل‌رویال هستند، تعجبی نداشت وقتی که خبر افزوده شدن این حالت به بازی Battlefiel 5  را نیز شنیدیم اما دموهایی از این حالت نمایش داده نشد. پیش از‌این نیز وجود این حالت در بازی Call of Duty: Black Ops 4 تایید شده بود. متاسفانه اطلاعات بیشتری از این حالت مشخص نگردید و به گفته سازندگان شاهد اطلاعات بیشتر در پایان سال جاری خواهیم بود. حالت تک‌نفره بازی نیز War Stories نام خواهد داشت.

تصویری از بخش تک نفره

EA همچنین شایعات قبلی را تایید کرد و دیگر خبری از لوت‌باکس‌ها و premium pass در این بازی نبوده و در عوض شخصی‌سازی‌های مختلف ظاهر بازیکنان از جمله سلاح‌ها و لباس‌ها و نقشه‌های جدید به‌طور رایگان به بازی اضافه خواهند شد. این بازی از تاریخ ۱۹ اکتبر به صورت رسمی برای تمام بازیکنان عرضه خواهد شد اما کسانی که بازی را پیش سفارش دهند می‌توانند حدود یک هفته زودتر در تاریخ ۱۱ اکتبر آن را امتحان کنند. پیش سفارش نسخه Deluxe edition نیز چند روز بعد در تاریخ ۱۶ اکتبر امکان پذیر خواهد گردید.