گوشی های آیفون ۲۰۱۸ از دو سیم کارت پشتیبانی می کند

بر اساس گزارش یک منبع خبری چینی، ظاهرا گوشی های آیفون سال ۲۰۱۸ شرکت اپل برای نخستین بار به امکان استفاده از دو سیم کارت مجهز می شوند.

از آنجا که متن اصلی خبر به زبان چینی نوشته شده است، در ترجمه آن آمده است که سیم کارتی با عنوان اپل سیم درون آیفون های جدید قرار خواهد گرفت و کاربران نیز قادر خواهند بود تا به روش سنتی، سیم کارت دوم را از طریق درگاه وارد گوشی کنند. در حال حاضر سیم کارتی با نام Apple Sim مخصوص آیفون در بازار وجود ندارد و به این ترتیب، می توان حدس زد که آیفون های سال ۲۰۱۸ به قابلیت استفاده از دو سیم کارت به صورت همزمان مجهز می شوند.

اپل در سال ۲۰۱۴ اقدام به معرفی Apple Sim کرد که برای آیپد های سلولار کاربرد داشت و به کاربران این اجازه را می داد تا با مسافرت به کشورهای دیگر، همچنان بتوانند از خدمات ارتباطی آیپد کمال استفاده را ببرند. این ویژگی با اپراتورهای مختلف قرار گرفته در ۱۸۰ کشور خاص سازگار است.

سیم کارت یاد شده به عنوان یک قطعه فیزیکی به حساب می آمد که در مواقع خاص، کاربر آن را باید در محفظه سیم کارت قرار می داد، اما از هنگام عرضه آیپد پرو، اهالی کوپرتینو این سیم کارت را به همراه دستگاه عرضه کردند. همچنین در برخی فروشگاه های اپل، سیم کارت های Apple Sim برای فروش در دسترس هستند.

در متن این گزارش به این موضوع اشاره نشده که کدام یک از گوشی های آیفون سال ۲۰۱۸ به این ویژگی مجهز هستند، اما پیش از این مینگ چی کو تحلیلگر محصولات اپل به این موضوع اشاره کرده بود که آیفون های ۶٫۱ و ۶٫۵ اینچی از این ویژگی بهره مند خواهند بود و مدل ۵٫۸ اینچی طبق روال قبل، تنها از یک سیم کارت استفاده می کند.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود، گفته بود: این احتمال وجود دارد که اپل دو مدل ۶٫۱ اینچی را عرضه کند که یکی از آنها به صورت پیش فرض دارای Apple Sim بوده و مدل دیگر مجهز به درگاه دو سیم کارته باشد.