شکستن رکورد Pikes Peak توسط فولکس واگن I.D. R

شکستن رکورد Pikes Peak توسط فولکس واگن I.D. R
شکستن رکورد Pikes Peak توسط فولکس واگن I.D. R

شرکت فولکس واگن تصمیم گرفت ابراتومبیل جدید و کانسپتی را به نام I.D. R توسعه دهد که در هفته گذشته توانست رکورد Pikes Peak را شکسته و موفقیتی را برای فولکس واگن رقم زند. البته ویدئویی از موفقیت بدست آمده را می توانید مشاهده کنید.

خودرو الکتریکی مسابقه ای I.D. R فولکس واگن در مسابقات Hill Climb رویداد Pikes Peak نتوانست به موفقیتی دست یابد اما در چالشی که با ۷ اتومبیل الکتریکی دیگر انجام گرفت با رکورد ۵۷ دقیقه ای توانست به موفقیت بزرگی دست پیدا کند.

این فیلم که با هلی کوپتر گرفته شد نشان می دهد I.D. R مسابقه ای کانسپت چگونه توانسته در جاده های پرپیچ و خم جنگی با سرعت حرکت کرده و رکورد بزرگی را از آن خود کند.

این در حالی است که سال ۲۰۱۳ سباستین لب یکی از رانندگان تیم مسابقه ای پژو توانست در ۸ ساعت این زمان را به پایان برساند. در مسابقه Pikes Peak که طولی ۲۰ کیلومتری داشته فولکس واگن I.D. R به خوبی عملکرد قابل توجه خود را نشان می دهد.

این خودرو تنها ۱۱۰۰ کیلوگرم وزن داشته و از پیشرانه ۶۸۰ اسب بخاری بهره می برد که در کنار باتری ۴۳ کیلووات ساعتی می تواند در ۲٫۳ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد. اتومبیل موردبحث را می توان یک هیولا خیابانی دانست.