ایسر از نمایشگرهای گیمینگ سری XZ رونمایی کرد

ایسر را می توان یکی از برندهای مطرح تولیدکننده گوشی هوشمند دانست. کمپانی که هر سال نسل جدیدی از اسمارتفون های خود را معرفی کرده و عرضه می دارد. این شرکت رقیب جدی برای ایسوس تایوان است.

کمپانی موردبحث به تازگی دو نمایشگر گیمینگ جدید سری XZ را به نام XZ271U و XZ321QU را با سایز ۲۷ و ۳۲ اینچی رونمایی کرد. مدل های جدید از فناوری فری سینک ای ام دی پشتیبانی کرده و مدل های قابل توجهی هستند. با وجود پنل VA با رزولوشن ۲۵۶۰*۱۴۴۰پیکسلی و نرخ تجدید ۱۴۴ هرتزی می توان انتظار عملکرد بالایی داشت. گذشته از آن باید به نرخ تاخیر ۱ میلی ثانیه ای پرداخت و این طور که پیداست ایسر سعی کرده ویژگی های بزرگی را برای محصولات جدید خود در نظر گیرد.

اگرچه پنل VA قابل توجه نیست اما شرکت های تولیدکننده محصولات گیمینگ به جای TN و IPS با پنل VA گیم پلی سریع تری را فراهم می آورند. مانیتورهای جدید XZ271U و XZ321QU  نیز از این قاعده مستثنی نیستند. گذشته از ویژگی های فوق باید به پشتیبانی HDR ، روشنایی ۳۰۰ نیتی و برخی دیگر پرداخت. این مدل های ایسر رقیبی برای مانیتورهای ایسوس محسوب شده اما در سطح ROG Swift PG27UQ با شدت روشنایی ۱۰۰۰ نیت نیستند. گفتنیست ایسر برای ROG Swift PG27UQ نیز رقیب سرسختی چون Predator X27 را در نظر گرفته است. شایان ذکر بوده محصولات جدید ایسر به پورت USB 3.0 ، اسپیکرهای ۷ واتی با فناوری DTS و طراحی منحنی مجهز هستند.

به گفته وب سایت آناندتک، این نمایشگرها به ترتیب ۵۳۰ تا ۵۵۰ دلار قیمت دارند.

منبع