آشکار شدن حجم نسخه پلی استیشن ۴ پرو Red Dead Redemption 2

شرکت راکستار پیشتر طی تریلری از عنوان جدید سری بازیهای جهان آزاد وسترن Red Dead تحت عنوان Red Dead Redemption 2 رونمایی کرد. بازی که شادی طرفداران را در پی داشت و با کیفیت گرافیکی بهتر و ویژگی های جدید پاییز امسال عرضه می شود.

متاسفانه همانند نسخه پیشین به پلتفرم پی سی اشاره نشد و مشخص نیست آیا منتشر خواهد شد یا خیر.  بازی Red Dead Redemption 2 در ۲۶ اکتبر امسال برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد و به تازگی حجم آن روی نسخه پلی استیشن ۴ پرو آشکار شد. انتشار بازی برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان بدان معناست که بازیکنان می توانند بازی را روی کنسول های جدیدتر مایکروسافت و سونی نیز اجرا کنند. در حالی که تاکنون اشاره ای به حجم بازی نشده بوده، به تازگی از روی باکس نسخه پلی استیشن ۴ پرو Red Dead Redemption 2 این حجم آشکار شد.

از آنجایی که Red Dead Redemption 2 عنوانی جهان آزاد محسوب شده و ان پی سی و گرافیک بالایی دارد، حجم آن نیز به مراتب بالاتر خواهد رفت. از این رو گفته شده بازی بیش از ۱۰۵ گیگابایت حجم دارد. چنین حجمی یک دهم هارد ۱ ترابایتی پلی استیشن ۴ پرو را دربرمی گیرد. البته عجیب نیست چنین بازیهایی حجم بالایی دارند و باید آن را در نوع خود جالب توجه دانست. بازیها راکستار همیشه حجم بالایی داشتند و انتظار می رود نسل بعدی XBOX ONE نیز چنین باشد. پیشتر نیز به بخش آنلاین بازی یعنی Red Dead Online نیز اشاره شد.

پیشتر بخش آنلاین توسط راکستار گیمز معرفی شد اما اطلاعات کافی در اختیار گذاشته نشده تا بتوان به جزئیات پرداخت. البته این شرکت اعلام کرد نسخه بتا بخش آنلاین پس از انتشار بازی در نوامبر دردسترس قرار می گیرد.

به هر حال انتظار می رود حجم نسخه های اصلی یعنی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ کمتر از ۷۰ گیگابایت باشد زیرا در کنسول پلی استیشن ۴ پرو بازیکنان با کیفیت ۴K رو به رو هستند و بدیهی است که حجم نیز بالا باشد.

منبع