نسل جدید بی ام و سری ۳ معرفی شد

شرکت بی ام و پس از مدت ها انتظار در نهایت نسل جدید سدان میان سایز سری ۳ را به عنوان مدل ۲۰۱۹ معرفی کرد. خودرویی که باید آن را کاملا متفاوت با نسل فعلی دانست و شرکت باواریایی سعی کرده ویژگی های جدیدی را در آن به کار گیرد.

سری ۳ جدید یا همان ۲۰۱۹ یک طراحی تصفیه شده یا بهینه شده پیدا کرده و هیچ شباهتی با نسل پیشین ندارد. هر شرکتی برای نسل جدید محصولات خود سعی می کند ویژگی های متفاوتی در نظر گیرد از این رو باید مدل جدید را نسلی نو دانست.

بی ام و در نمایشگاه اتومبیل پاریس فرصت را مناسب دیده تا سری ۳ جدید را رونمایی کند. البته پیشتر شایعات بسیاری پیرامون این خودرو منتشر شد و حال نوبت به جزئیات کافی و تکمیلی آن است. به گفته کمپانی سری ۳ جدید بیش از ۳ اینچی در طول و ۱٫۶ اینچ در فاصله دو محور بزرگتر از نسل پیشین است. کابین داخلی نیز با این افزایش ابعاد بزرگتر شده و افراد می توانند سفری شیرین و راحت را با سری ۳ جدید داشته باشند.

اگرچه شباهتی با نسل پیشین احساس نمی شود، اما در نگاه نخست می توان پی برد با یک سری ۳ کاملا جدید رو به رو هستید. البته بی ام و سعی کرده این مدل را پهن تر سازد تا یک مدل عضلانی و جسورانه تر به نظر برسد.

اگر به تصاویر نسل پیشین توجه کنید شاهد خواهید بود که عرض این خودرو نسبت به قبل بیشتر شده و مدل قبلی را بهتر می توان یک سدان میان سایز پنداشت. با افزایش سایز سری ۳ جدید اینکه آن را یک میان سایز بدانیم دشوار است. یکی از ویژگی های اصلی و تغییرات سری ۳ جدید چراغ های عقب و جلوست. به شکلی که بی ام و آنها را کاملا تغییر داده و بروزرسانی کرده است. بخصوص چراغ های عقب که هیچ شباهتی به نسل قبلی نداشته و برخی معتقدند شبیه به لکسوس شده است.

در قسمت جلو نیز شاهد مدلی زیبا و تهاجمی هستیم. همچنین با ژن لوکس همراست و خیره کننده به نظر می رسد. چراغ های عقب و جلو نوار LED متفاوتی پیدا کردند و در این بین می توان آنها را خودروهای برجسته ای دانست.

بی ام و به عنوان برند باواریایی بزرگ شناخته می شود و عجیب نیست شاهد اتومبیلی برجسته از سوی آن باشیم. آلمانی ها همیشه سعی کردند بهترین ها را روی اتومبیل های خود پیاده کنند و سری ۳ نیز از این قاعده مستثنی نیست. از این رو شاهد ویژگی های برجسته ای در نسل جدید سری ۳ هستیم. اگرچه قسمت بیرونی این خودرو تغییرات عمده ای داشت، فضای داخل کابین نیز بدون تغییر نبود.

به شکلی که قسمت سرعت سنج با یک صفحه نمایش دیجیتالی ۱۲ اینچی و قسمت کنسول میانی با یک صفحه نمایش لمسی ۱۰ اینچی همراه شده است. از این رو کابین داخلی سری ۳ ۲۰۱۹ مدرن و پیشرفته تر از نسل پیشین شده است. البته صفحه نمایش ها بسته به سفارش مشتریان قابل تغییر است و برای مثال می توان مدلی با دو صفحه نمایش ۵ و ۸ اینچی خریداری کرد. مشتریان ایالات متحده سری ۳ از مارس ۲۰۱۹ می توانند این خودرو را تحویل گیرند.

مدلی با پیشرانه ۲٫۳ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر که قادر است قدرتی ۲۵۵ اسب بخاری داشته باشد. این پیشرانه در کنار گیربکس هشت سرعته اتوماتیک قرار می گیرد و مشتریان می توانند در انتخاب مدل چهار چرخ محرک یا دیگر سیستم حرکتی باتوجه به نظر خود گزینه ای انتخاب کنند. نسخه درایو عقب سری ۳ می تواند در ۵٫۶ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر برساعت برسد و نسخه M Sport نیز از ویژگی های اسپرت و بهتری در عملکرد حرکتی برخوردار است.

نسخه های قدرتمندتر M340i و M340i xDrive نام دارند. این دو مدل با پیشرانه ۳٫۰ لیتری شش سیلندر توربوشارژ ۳۸۲ اسب بخاری وارد بازار ایالات متحده می شوند. با پیشرانه موردبحث سری ۳ در کمتر از ۴٫۲ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد.

در همین بین اروپایی ها دارای ۵ انتخاب موتور دارند. نسخه پایه ۳۲۰i پیشرانه ۱۸۱ اسب بخاری دارد، نسخه ۳۳۰i پیشرانه ۲۵۵ اسب بخاری، مدل ۳۱۸d پیشرانه چهار سیلندر توربودیزلی ۱۴۸ و مدل ۳۲۰d با پیشرانه ۱۸۸ اسب بخاری همراست. تمامی مدل هایی که وارد بازار اروپا می شود چهار چرخ محرک هستند.

بی ام و سری ۳ جدید با فناوری های مختلف رفاهی و ایمنی همراست که از جمله باید به سیستم ناوبری و کروز کنترل انطباقی که می توانند قابلیت هایی چون کاهش مصرف بنزین در ترافیک و چندی دیگر اشاره کرد. مدل های ۳۳۰i و ۳۳۰i xDriveبا قیمت ۴۰ هزار دلار و ۳۳۰i xDrive با قیمت ۴۲ هزار دلار به فروش خواهند رسید.

منبع