پردازنده اسنپدارگون ۸۱۵۰ چیپ پرچمدار بعدی کوالکام

شرکت کوالکام را باید یکی از بزرگترین تولیدکنندگان چیپ گوشی های هوشمند و دستگاه های همراه دانست. این کمپانی مدل های مختلفی از پردازنده های خود را عرضه می دارد که شامل میان رده، اقتصادی و پرچمدار می شود.

اما به نظر می رسد بزودی باید شاهد پردازنده پرچمداری باشیم که روی مدل های رده بالا قرار می گیرد. این پردازنده اسنپدراگون ۸۱۵۰ نام داشته و یکی از دیوایس های مجهز به آن، گوشی هوشمند منعطف آینده سامسونگ است.

پیشتر شایعه شد سامسونگ اواخر سال جاری تلفن هوشمند انعطاف پذیر با مشخصات پرچمدار را معرفی می کند و به نظر می رسد این چیپ نیز در ابتدا روی گلکسی F کمپانی کره ای قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر اسنپدراگون ۸۴۵ چیپ پرچمدار کوالکام محسوب می شود و نسل بعدی پردازنده کوالکام نیز اسنپدراگون ۸۵۵ یا اسنپدراگون ۸۱۵۰ است و تحت فرآیند ۷نانومتری به تولید می رسد. نام اسنپدراگون ۸۱۵۰ نخستین بار در فایل اندروید ۹٫۰ پای گلکسی اس ۹ آشکار شده و به نظر می رسد این شرکت می خواهد نام موردبحث را به کار گیرد.

متاسفانه اطلاعات بیشتری در کار نیست تا به آن پرداخت از این رو باید منتظر ماند تا مشخص شود کوالکام چه برنامه ای برای چیپ موردبحث دارد. پیش بینی شده با یک پردازنده قدرتمند در مقایسه با دیگر چیپ های ۷ نانومتری رو به رو باشیم.

منبع