پلی استیشن ۵ سونی در راه است

شرکت سونی در سال ۲۰۱۳ نسل جدید کنسول بازی خود را به نام پلی استیشن ۴ معرفی کرد. کنسولی که مدتی بعد دو مدل میان نسلی آن به نام پلی استیشن ۴ پرو و اسلیم معرفی شد.

عملی که مایکروسافت نیز به آن تن داد و دو مدل دیگر را معرفی کرد. اما به نظر می رسد بزودی باید شاهد معرفی نسل جدید کنسول گیمینگ سونی و مایکروسافت باشیم.

در نهایت ژاپنی ها به شایعات خاتمه داده و خبر از ساخت پلی استیشن ۵ دادند. کنسول بازی که نسل نهم کنسول های بازی محسوب شده و انتظار می رود با ویژگی و مشخصات بزرگی همراه باشند.

در حالی که تاکنون نام دقیق نسل بعدی کنسول سونی مشخص نشد اما پیش بینی می شود همان پلی استیشن ۵ نام گیرد. Kenichiro Yoshida مدیرعامل شرکت سونی در گفتگو با Financial Times بیان کرد:

” در حال حاضر لازم است بگویم که سونی نیاز به یک سخت افزار نسل جدید در بحث بازی دارد.”

پیشتر گفته شد مایکروسافت روی پلتفرم بازی مبتنی بر ابر xCloud مشغول کار است و گذشته از آن کنسول Xbox Two نیز تحت توسعه قرار دارد تا رقیبی برای پلی استیشن ۵ به شمار رود. رقابت سختی بین دو شرکت سونی و مایکروسافت وجود داشته از این رو پیش بینی شده با کنسول های بازی کاملا ارتقایافته ای رو به رو شویم. اگرچه دو کمپانی کنسول های میان نسلی با قابلیت اجرا بازیهای ۴K را سال های قبل معرفی و عرضه کردند، اما این دیوایس ها نسل جدید محسوب نشده و بایستی منتظر ماند تا در اواخر دهه شاهد رونمایی آنها باشیم.

سونی اگرچه سرویس مبتنی بر ابر داشته اما مایکروسافت به نظر می رسد قصد داشته یک معادلی را معرفی کرده و دردسترس بازیکنان خود قرار دهد.

انتظار می رود در سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ سونی برنامه ای برای معرفی و عرضه کنسول های نسل جدید داشته باشد.

منبع