اپلیکیشن و بازی

اجرای واتساپ روی کامپیوتر بالاخره بدون نیاز به گوشی امکان‌پذیر خواهد بود!

اجرای واتساپ روی کامپیوتر

چنان که پیداست اجرای واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی یکی دیگر از قابلیت‌هایی خواهد بود که در آینده به این پیامرسان اضافه خواهد شد. به نحوی که در حال حاضر این ویژگی در دست آزمایش توسط سازندگان قرار دارد و به زودی رسما در اپلکیشن آن قرار داده خواهد شد.

به نقل از Tech Radar، مدت‌ها است که کاربران برنامه واتساپ برای اجرای و استفاده از سرویس‌های این پیامرسان مجبور هستند تا حتما نسخه موبایلی آن را متصل کرده و سپس موفق شوند تا به دوستان خود در پلتفرم رایانه شخصی یا برخی تبلت‌ها پیام بفرستند. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که سازندگان اخیرا تصمیم گرفته‌اند تا این روند را کنار زده و یکبار برای همیشه دسترسی و اجرای واتساپ روی کامپیوتر را بدون نیاز به گوشی هوشمند عملی کنند. این در حالی است که مسئله امنیت، همچنان از مهم‌ترین جنبه‌های نسخه رایانه شخصی این اپلکیشن خواهد بود.

اجرای واتساپ روی کامپیوتر با سیستم امنیتی جدید

اجرای واتساپ روی کامپیوتر

طبق اعلام مدیران سازنده اپلکیشن WhatsApp، به نظر آن‌ها قصد دارند تا یک سیستم تازه را برای این برنامه راه اندازی کنند که اگر کاربری بدون گوشی هوشمند خود نیاز به دسترسی به اکانت خود را داشت، بدون مشکل بتواند به این خواسته دست یابد. با این وجود باز هم موضوع امنیت یکی از موانع بزرگی خواهد بود که فیسبوک قصد دارد تا آن را ابتدا در یک نسخه بتا مورد آزمایش قرار داده و پس از اطمینان به سراغ ورژن اصلی برود.

به همین دلیل نیز سیستم امنیتی جدید برای نسخه رایانه شخصی این اپلکیشن راه‌اندازی شده است؛ به نحوی که شما باید ابتدا گوشی خود را به اکانت مورد نظر در کامپیوتر یا هر دستگاه دیگری لینک کنید، سپس می‌توانید از اجرای واتساپ روی کامپیوتر یا همان پلتفرم مقصد بدون نیاز به گوشی لذت ببرید؛ حتی اگر گوشی شما خاموش باشد و تا مدتی آنلاین نشود!

با این وجود لازم به ذکر است که اگر تا ۱۴ روز اکانت روی گوشی شما فعال نشده و نتوانید به آن دسترسی داشته باشید، نسخه حاضر در دیگر پلتفرم‌ها نیز به دلیل مسائل امنیتی حذف خواهد شد. همچنین باید بدانید که شما تنعا تا ۴ پلتفرم را می‌توانید به یک اکانت وصل کنید که از میان آن‌ها تنها یک مورد می‌تواند گوشی هوشمند باشد. این یعنی اتصال یک حساب کاربری به دو گوشی عملا کاری امکان‌ناپذیر برای واتساپ خواهد بود.

سازندگان درباره تاریخ انتشار نسخه بتا هیچ موردی را اعلام نکرده‌اند و هنوز هم مشخص نیست که در کدام کشورها کاربران می‌توانند از این ویژگی جدید، تا پیش از نسخه رسمی استفاده کنند. همچنین با این حساب به نظر می‌رسد که سازندگان برنامه واتساپ قصد دارند تا این پیامرسان را بیش از پیش توسعه دهند، تا حدی که حال قابلیت بازگردانی برخی اکانت‌های مسدود شده نیز وجود دارد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا