رادارمثبت زندگی

برهم خوردن تعادل چربی پوست سر باعث شوره می شود

جالب است که بدانید غده های چربی بر روی پوست سر همواره تولید چربی می کنند که برای حفظ تعادل رطوبت و مقابله با عوامل محیطی بسیار مهم است.  از سوی دیگر سلول های پوست سر به صورت مداوم خود را بازسازی می کنند که این امر باعث بازسازی پوست سر نیز می شود.

دکتر نازنین سادات نبوی متخصص پوست و مو با بیان این که دو گونه شوره خشک و چرب از شایع ترین انواع شوره ها هستند گفت: پدیدار شدن شوره خشک در نتیجه خشک بودن پوست سر است و غدد چربی ،چربی لازم را برای حفظ تعادل طبیعی پوست سر تولید نمی کنند.این شوره خشک دائما از سر و موها به پایین می افتند. در این مورد استفاده از شامپوهایی برای موهای حساس و خشک توصیه می شود.

وی افزود: از طرف دیگر در مورد پوست سرهای چرب، غدد چربی بیش از حد چربی تولید می کنند. این امر ممکن است ناشی از عوامل درونی و فردی مانند هورمون ها،جابجایی ژن ها ، نوع پوست و یا عوامل خارجی مانند تاثیرات محیطی، آب و هوا و … باشند. در نتیجه با افزایش رشد میکرو ارگانیسم ها که معمولا به صورت طبیعی بر روی پوست به وجود می آید، تعادل میکروبی پوست سر هم بهم می خورد.

این متخصص پوست و مو  در اظهار داشت: تولید چربی مازاد، پوست را چرب می کند و باعث خارش و همچنین تسریع تولید سلول های پوستی می شوند. چربی اضافه به این سلول ها می چسبد و این انباشتگی باعث تولید شوره های زرد رنگ بر روی پوست سر و موها می شود.

وی در ارتباط با درمان این عارضه نیز گفت: با مشاهده شوره های چرب شدت مشکل پوست سر نمایان می شود که باید شامپوی مناسبی را با توجه به نوع شوره انتخاب کرد. علاوه بر این استفاده از تونیک برای حل مشکل پوست سر توصیه می شود.

گفتنی است در جدیدترین مطالعات موسسه تحقیقاتی دکتر ولف دو مولفه برای شوره سر و ریزش مو مورد اهمیت قرار گرفته است و نتیجه آن تولید محصولی به نام دابل افکت است که با توجه به وجود کمپلکس کافئین و موادی که به حفظ تعادل چربی پوست سر کمک می کنند، ضمن جلوگیری از ریزش موی ارثی، با خاصیت ضد میکروبی خود به عدم ایجاد شوره در سر کمک شایانی می کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

حسین عالیان

از سال 1381 به عنوان خبرنگار،مجری ،برنامه ساز،کارگردان و مشاور روابط عمومی فعالیت دارم . لایفوتک برام حکم فرزندم رو داره و براش هر کاری می کنم.

نوشته های مشابه

بستن
بستن