رادارسفرویژه ها

تاکسی پرنده Volocopter کار خود را در سنگاپور آغاز می کند

استارتاپ آلمانی Volocopter را می توان یکی از جدی ترین استارتاپ ها در زمینه ساخت اتومبیل پرنده دانست. این شرکت وسیله نقلیه ای با ۱۸ روتر را در دبی و ایالات متحده به پرواز درآورد و مورد آزمایش قرار داد.

در این بین Volocopter اعلام کرده بزودی تاکسی پرنده ای را در سنگاپور فعال خواهد کرد و به کار می گیرد. تاکسی پرنده Voloctoper تنها ظرفیت حمل دو سرنشین را داشته و یک وسیله نقلیه پروازی کوچک محسوب می شود که قادر نیست افراد بسیاری را حمل کند.

این وسیله نقلیه می تواند در جایگاه های فرود مخصوصی که در جای جای شهر سنگاپور قرار داده می شود، فرود آید که باید به ایستگاه skyport اشاره کرد. هواپیما بدون سرنشین Volocopter که در حقیقت یک پرنده است و از بالگردهایی بهره می برد، به صورت عمود پرواز کرده و فضای بسیاری را جهت به حرکت درآمد اشغال نمی کند.

از این رو سهولت حرکت می تواند یکی از مهمترین ویژگی باشد. به گفته Volocopter  این هواپیما با هر بار شارژ می تواند مسافتی ۳۰ کیلومتری را پرواز کند و در ارتفاع ۱۰۰ متری به پرواز در آید. به کار گیری این پروژه توسط Volocopter در سنگاپور بدان معناست که این حرکت در کشور پیشرفته ای همانند سنگاپور زیرساخت های لازم را دارد و در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده تا کارها انجام گیرد. در حقیقت این هواپیما برای محیط شهری سنگاپور طراحی شده است.

Florian Reuter مدیرعامل شرکت ولوکوپتر آلمان می گوید، این شرکت در نظر داشته تا پروژه خود را در شهرهای مختلفی راه اندازی کند. سنگاپور یک شهر کامل برای انجام پروژه مذکور است و زیرساخت لازم را محیا ساخته تا بتوان تاکسی پرنده و برخی پروژه های هیجان انگیز دیگر را عملی ساخت.

برای کسب جزئیات بیشتر باید تا سال ۲۰۱۹ منتظر ماند و این هواپیما به پرواز در خواهد آمد.

فلایت گلوبال

برچسب ها
نمایش بیشتر

حسین عالیان

از سال 1381 به عنوان خبرنگار،مجری ،برنامه ساز،کارگردان و مشاور روابط عمومی فعالیت دارم . لایفوتک برام حکم فرزندم رو داره و براش هر کاری می کنم.

نوشته های مشابه

بستن
بستن