آسفالت

خودروی لایکان هایپراسپرت به عنوان ماشین پلیس در ابوظبی

یکی از هفت خودروی تولید شده از اتومبیل ۳٫۴ میلیون دلاری “لایکان هایپراسپرت” به ناوگان پلیس شهر ابوظبی پیوست.

به طور کلی ماشین های پلیس خسته کننده هستند و عموما از خودروهای تولید انبوه برای تامین ناوگان خود استفاده می کنند، اما برخی استثنائات هم وجود دارد و در این زمینه می توانیم به ماشین های سوپراسپرت و هایپرکارهای پلیس شهر دبی، هوندا سیویک تایپ R کشور استرالیا، نیسان GT-R کشور ژاپن و یا حتی به یک خودروی فراری ۴۵۸ در ناوگان پلیس ایتالیا اشاره داشت که مصادره شده از باند مافیای کشور ایتالیا و بکارگیری آن در ناوگان پلیس بوده است. اما امروز یک اتفاق متفاوت رقم خورده است و اینبار پلیس شهر ابوظبی امارات یک خودروی استثنایی به ناوگان خود اضافه کرده است و آن هم خودروی “لایکان هایپراسپرت” خواهد بود که تنها ۷ دستگاه از آن تولید خواهد شد و حالا یکی از آنان به ناوگان پلیس شهر ابوظبی اضافه شده است.

3.jpg

لایکان هایپراسپرت به عنوان یکی از محدود تولیدات شرکت لبانی “W موتور”، در بخش فنی خود یک موتور تخت شش سیلندر ۳٫۸ لیتری توربودوقلو دارد که خروجی قدرت آن برابر با ۷۴۰ اسب بخار بوده و همچنین می تواند خروجی گشتاور ۹۶۰ نیوتن متری داشته باشد. این خودروی سوپرکار وزنی حدود ۱۴۰۰ کیلوگرمی دارد و نیروی خود را از طریق جعبه دنده ۷ سرعته PDK به سمت چرخ ها ارسال می کند.

4.jpg

این موتور شش سیلندر تخت ۳٫۷ لیتری برگرفته از شرکت RUF به عنوان تقویت کننده و تولید کننده نسخه های ویژه از محصولات پورشه گرفته شده است و ارسال نیروی آن به سمت چرخ های “لایکان هایپراسپرت” باعث شده تا حداقل شتاب صفر تا صد ۲٫۸ ثانیه و همچنین شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر برساعت حدودا ۴٫۹ ثانیه بدست آید و همچنین سقف سرعت آن به مرز ۳۹۵ کیلومتر برساعت خواهد رسید تا به آسانی یکی از سریع ترین خودروهای بکار رفته در ناوگان پلیس امارات متحده باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

بستن
بستن