از رسانه ها

سال جدید میلادی با رسوایی جدید

در حالی که اعتراض ها و خشونت های اخیر در فرانسه به شدت محبوبیت مردمی امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه را کاهش داده است، افشای ارتباط پنهانی تلفنی وی با دستیار سابقش، خبر ساز شد.

‘الکساندر بنالا’ دستیار ارشد پیشین رئیس جمهوریفرانسه که پیش از این تصاویری از برخورد خشونت آمیز وی با معترضان خبرساز شده و موجب اخراجش از کاخ الیزه شده بود، از ادامه تماس هایش با امانوئل مکرون خبر داد.

https://www.afkarnews.com/

دستیار ارشد پیشین مکرون به تازگی فاش کرده است که در پنج ماه گذشته و بعد از اخراجش از کاخ الیزه، همواره از طریق تلفن همراه با وی ارتباط داشته و به او مشاوره می داده است.

از سویی دیگر،سفر اخیر بنالا به آفریقا آن هم با گذرنامه دیپلماتیک، بار دیگر نام وی را به عنوان دستیار ویژه مکرون بر روی زبان ها انداخته است.

پیشتر دستگاه قضایی فرانسه از کاخ الیزه خواسته بود که گذرنامه دیپلماتیک الکساندر بنالا را از وی پس بگیرد.

این در حالیست که کاخ الیزه تاکید می کند که رئیس جمهوری فرانسه از زمان اخراج الکساندر بنالا در تابستان سال جاری دیگر تماسی با او نداشته است.

اکنون بسیاری از محافل سیاسی در فرانسه این پرسش را مطرح می کنند که آیا مکرون دروغ می گوید یا بنالا؟

الکساندر بنالا پس از افشای نقش وی در برخورد خشونت آمیز با تظاهرکنندگان روز اول ماه مه در پاریس سمت خود در کاخ الیزه را از دست داد.

افشای خشونت دستیار ارشد رئیس جمهوری فرانسه در تظاهرات روز اول ماه مه، به گرفتاری بزرگ برای دولت و شخص رئیس جمهوری تبدیل شده است.

انتقادهای احزاب مختلف فرانسه به انتشار ویدئوی جنجالی که در آن نشان می دهد ‘الکساندر بنالا’ دستیار و محافظ ویژه مکرون در جریان تظاهرات روز کارگر، یکی از تظاهرات کنندگان را کتک زده است، در چند ماه گذشته به چالشی عمیق برای کاخ الیزه تبدیل شد.

روزنامه فرانسوی «لوموند» ماه آگوست فاش کرد در بازبینی فیلم منتشره از جریان تظاهرات یکم ماه می (۱۱ اردیبهشت)، بنالا را در حال ضرب و شتم یک معترض شناسایی کرده است.

بنالا که در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ میلادی فرانسه، مسئولیت تیم حفاظت از مکرون را برعهده داشت، در زمان تشکیل کابینه به مقام دستیار ارشدی ارتقاء رتبه پیدا کرد.

اتحادیه های کارگری هر ساله در روز اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت) در فرانسه تظاهرات می کنند که اغلب به برخورد با پلیس منجر می شود.

این ویدئو که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده، مردی را نشان می دهد که کلاه ایمنی پلیس را به سر دارد و به همراه یک پلیس دیگر مشغول کتک زدن یک تظاهرکننده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

بستن
بستن