رادارویژه ها

سرویس اعتبار اضطراری همراه اول چیست؟

اگر از مشترکین اعتباری همراه اول هستید خوب است استفاده از سرویس اعتبار اضطراری را یاد بگیرید تا در مواقع ضروری لنگ شارژ نمانید.

احتمالا برای شما هم پیش آمده که جایی گیر کرده‌اید و احتیاج فوری به تماس گرفتن با کسی دارید، اما اعتبار سیم کارت اعتباری‌تان به پایان رسیده است.

وقتی تماس شما بر اثر اتمام اعتبار حسابتان قطع می‌شود چه می‌کنید؟

احتمالاً خرید شارژ از درگاه‌های اینترنتی و یا راهکارهای پرداخت USSD سریع‌ترین راه برای شارژ مجدد حساب و برقراری مجدد تماس است. با این‌حال گاهی این درگاه‌ها به‌صورت موقت از کار می‌افتند.

همچنین امکان دارد بانک صادرکننده کارت شما در آن لحظه پاسخگو نباشد و نتوانید در مواقع اضطراری اعتبار خود را شارژ کنید. علاوه بر این حتماً برای شما هم پیش آمده که حساب بانکی که رمز دوم و اطلاعات خرید اینترنتی آن را دارید درست وقتی که به آن نیاز دارید خالی شده باشد.

راهکار بعدی خرید کارت شارژ فیزیکی و یا مراجعه به عابربانک و یا دستگاه‌های کارت‌خوان برای خرید شارژ است. این راهکار نیز وقت‌گیر بوده و در همه شرایط انتخاب مناسبی نیست.

اینجاست که همراه اول با سرویس اعتبار اضطراری به کمک شما می‌آید.

اعتبار اضطراری همراه اول

همراه اول در سرویس اعتبار اضطراری به مشترکی که درخواست شارژ می‌کند، مبلغ ۶۰۰ تومان را با مهلت استفاده یک ماهه به حساب سیم کارت وی واریز می‌کند.

این مبلغ به اضافه ۴۰ تومان هزینه کارمزد پس از اولین شارژ سیم کارت توسط مشترک، از حساب وی کسر می‌شود. برای اختصاص اعتبار اضطراری همراه اول به مشترک سه شرط وجود دارد که عبارتند از:

۱٫ مشترک دارای سیم کارت اعتباری همراه اول باشد.

۲٫ حداقل ۹۰ روز از فعال‌سازی سیم کارت اعتباری مشترک گذشته باشد.

۳٫ اعتبار فعلی سیم کارت اعتباری مشترک کمتر از ۲۰ تومان باشد.

پیش از این سرویس اعتبار اضطراری همراه اول فقط از طریق درگاه #۱* ارائه می‌شد، اما از تاریخ ۸ اسفند ۹۷ به بعد، این سرویس از طریق درگاه #۱۰* نیز ارائه خواهد شد.

به این ترتیب مشترکان سیم کارت اعتباری همراه اول با شماره‌گیری کد دستوری #۲۵*۱۰* و انتخاب هر یک از گزینه‌های موجود، به کد مشابه در درگاه #۱* منتقل می‌شود و ادامه فرایند مانند قبل و مشابه روال فعلی سرویس اعتبار اضطراری طی خواهد شد.

همچنین قوانین این سرویس نیز تغییری نکرده و تمامی ضوابط تجاری سرویس اعتبار اضطراری که پیش از این وجود داشت، همچنان برقرار خواهد بود.

در جدول زیر می‌توانید کدهای دستوری سرویس اعتبار اضطراری همراه اول را در هر دو درگاه #۱* و #۱۰* مشاهده کنید:

کدهای دستوری سرویس اعتبار اضطراری همراه اول

عنوان سرویسکد سرویس درگاه #۱۰*کد سرویس درگاه #۱*
وضعیت۲۵۰#*۱۰*۸۰#*۱*
فعال‌سازی۲۵۱#*۱۰*۸۱#*۱*
راهنما۲۵۹#*۱۰*۸۹#*۱*
برچسب ها
نمایش بیشتر

حسین عالیان

از سال 1381 به عنوان خبرنگار،مجری ،برنامه ساز،کارگردان و مشاور روابط عمومی فعالیت دارم . لایفوتک برام حکم فرزندم رو داره و براش هر کاری می کنم.

نوشته های مشابه

بستن
بستن