آسفالترادار

شاسی بلند و احتمالا دو در از بوگاتی

یکی از خبرهای جالب این روزهای دنیای خودرو احتمال ساخت شاسی‌ بلندها در کارخانه‌ هایی مانند بوگاتی، فراری و دیگر ابراسپورت‌ سازهاست و این روزها احتمال ساخت یک SUV در “مولشایم” (کارخانه سازنده بوگاتی) بسیار بیشتر از قبل به نظر می‌رسد. کاری که احتمالا تا مدت‌ها قبل غیرممکن به نظر می‌رسید.

کارخانه بوگاتی اخیرا جزئیات طرح پیشنهادی خود را به پایان رسانده و برای تولید یک قدبلند منتظر دریافت مهر تائید هیات مدیره است.

1.jpg

این شاسی‌بلند یک نسخه سنتی و معمولی نخواهد بود و احتمالا شاهد یک مدل ترکیبی بین ابراسپورت و کراس‌اوورها با سالنی تمام الکتریک در آن هستیم.

این خودرو احتمالا یک کوپه کاربردی و اسپورت است که این روزها با حروف مخفف “CUV” شناخته شده و پویایی مانند “اروس” لامبورگینی از خود نشان می‌دهد. اما خودروی بوگاتی احتمالا کوچکتر از “اروس” بوده و تنها دو در دارد.

براساس شنیده‌ها این خودرو به یک موتور ۴ لیتری توئین توربو V8 با قدرت ۶۴۱ اسب‌بخار مجهز خواهد شد که در واقع همان موتور کنونی اروس است. با این حال سازندگان شیرون اعلام کرده‌اند کوپه- کراس کاربردی آنها مدلی است که به دیگر محصولات فولکس‌ واگن ارتباطی ندارد و از ویژگی‌های منحصر به فرد خود برخوردار است.

نمایی از کارخانه مولشایم بوگاتی

951640_781.jpg

این بوگاتی قد بلند با موتور V8 و یک سامانه هیبریدی قدرتی معادل ۱۰۰۰ اسب‌ بخار خواهد داشت که حدود ۳۵۹ واحد از اروس بیشتر است. در عین حال قدرت این خودرو از پورشه کاین توربو S الکتریک – هیبرید ۶۷۰ اسب‌بخار بیشتر است.

از طرفی همواره این باور وجود دارد که ساخته‌ های بوگاتی به مراتب از محصولات لامبورگینی سبک‌ترند و به همین دلیل پیش‌ بینی می‌شود محصول جدید و قد بلند بوگاتی حدود ۲۲۰۰ کیلوگرم از اروس سبک‌تر باشد.

احتمالا اولین نسخه‌های CUV بوگاتی در سال ۲۰۲۳ وارد خط تولید شده و سالانه ۸۰۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود. این شرایط می‌تواند کل تولید شیرون را به ۵۰۰ دستگاه در سال محدود کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

بستن
بستن