آسفالترادارویژه ها

لامبورگينى Huracan Performante Spyder پیشرفته تر و اسپرت تر

لامبورگينى از محصول جديد خود رونمايى كرده كه همان مدل Huracan Performante Spyder است كه مى­توان سقف آن­ را به صورت كروك درآورد.

مدل Huracan Performante Spyder را مى ­توان بدون شك پيشرفته­ ترين و اسپرت­ ترين اتوموبيل ساخته شده توسط لامبورگينى دانست كه با موتور تنفس طبيعى ده سيلندر و سيستم­ هاى فوق­ پیشرفته مربوط به آيروديناميك، فروش مناسبى رقم زد.

حال لامبورگينى براى علاقه­ مندان به سقف كروك مدل اسپايدر را معرفى كرده كه همان موتور تنفس طبيعى ۵٫۲ ليترى ده سيلندر مدل كوپه برروى آن نصب است. اين موتور با حداكثر دورموتور ۸۰۰۰ دوربردقيقه قادر به توليد ۶۴۰ اسب­بخار قدرت است.

حداكثر گشتاور ۶۰۰ نيوتون­ مترى در دورموتور ۶۵۰۰ توليد مى­شود اما بيش از هفتاد درصد اين مقدار گشتاور از دورموتور ۱۰۰۰ در دسترس قرار مى ­گيرد.

اين ويژگى خارق­ العاده سبب شتاب صفرتاصد ۳٫۱ ثانيه­اى اين اتوموبيل شده و هم­چنين در عرض ۹٫۳ ثانيه از سرعت صفر به دويست كيلومتر در ساعت مى­رسد. حداكثر سرعت Huracan Performante Spyder، ۳۲۵ كيلومتر در ساعت است. در تست ترمز صدتاصفر نيز طى مسافت ۳۱٫۵ متر اين اتوموبيل به سكون مى­رسد.

مهندسان و طراحان لامبورگينى توجه بسيار زيادى به كاهش وزن اين اتوموبيل داشته ­اند. شاسى تمام آلمينيومى و استفاده از قطعات فيبركربنى در اقصی نقاط بدنه سبب وزن ۱۵۰۷ كيلوگرمى Huracan Performante Spyder شده ­اند.

در اين اتوموبيل از مواد كامپوزيتى پرس شده با مقاومت بالا استفاده گرديده كه نسبت به مواد ديگر به ­راحتى شكل مى­ گيرند و درعين­ حال سبك وزن هستند. نتيجه كار افزایش نسبت وزن كل اتوموبيل به قدرت توليد شده موتور و رساندن آن به ۲٫۳۵ شده كه رقمى قابل توجهى مى­ باشد. در Huracan Performante Spyder نيز همانند نسخه كوپه، از سيستم ALA استفاده شده است.

اين سيستم با استفاده از دريچه ­هاى متغير ورود و خروج هوا در اسپويلر جلو و عقب، در هنگام رانندگى اسپرت و با سرعت بالا در عرض ۵۰۰ ميلى ­ثانيه مسير هوا را تغيير داده تا نيروى رو به پايين توليد شده و پايدارى اتوموبيل در سرعت بالا حفظ شود.

نيروى رو به پايينى كه در سرعت ۳۰۰ كيلومتر در ساعت به وسيله اين سيستم از طرف هوا به اتوموبيل وارد مى شود مثل اين است كه يك فيل برروى اتوموبيل بنشيند و جلوی پرواز و غيرقابل كنترل شدن اتوموبيل را بگيرد.

سقف Huracan Performante Spyder در عرض ۱۷ ثانيه باز شده و مى ­توان تاحداكثر سرعت ۵۰ كيلومتر درساعت سقف آن­را باز و بسته كرد. لامبورگينى براى اين اتوموبيل قيمت ۳۰۰هزار دلار در نظر گرفته است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

بستن
بستن