آسفالترادارویژه ها

معرفی سدان کوپه BMW M8

BMW طبق سنت هر ساله ­اش كه در نمايشگاه ژنو بايد همه را متحير كند، امسال نيز دقيقاً همان كار را كرده و از M8 يك كانسپت چهار در كوپه به شدت زيبا رونمايى كرده و حتى پا را فراتر گذاشته و خبر از توليد آن ­را در سال ديگر داده است. 

كانسپت M8 كوپه را به جرات مى­ توان عروس نمايشگاه ژنو ۲۰۱۸ انتخاب كرد. طراح اين اتوموبيل، آدريان ون هودى دنك طى يك مصاحبه در نمايشگاه گفته، ما با اين كانسپت مرزهاى كلاس سدان­ كوپه را شكسته و چهره ­اى جديد از آن و M power نشان داديم.

شباهت بخش دوم صحبت او در مورد چهره جديدى از M power را مى ­توان در غرفه AMG نيز ديد. اخيراً كمپانى­ هاى بزرگ آلمانى مثل BMW و بنز به اين نتيجه رسيده ­اند كه دست تيونرهاى رسمى خود يعنى M power و AMG را بازتر از قبل گذاشته و به آن­ها حتى اجازه توليد اتوموبيل مختص خود را بدهند.

مثلا چند ماه بيش AMG از هايپركار PROJECT ONE رونمايى كرد و حالا نيز M power قصد توليد M8 را دارد. M8 قرار است سال ۲۰۱۹ با چهره­اى محافظه­ كارانه ­تر از مدل كانسپت كه شباهتى نيز با M5 خواهد داشت، توليد شود.

طبق گفته BMW سال ديگر مدل M6 از خط توليد كنار خواهد رفت و M8 جاى آن­ را خواهد گرفت. تفاوت M8 نسبت به M6 چرخ­ هاى بزرگ­تر، هواكش ­هاى تهاجمى تر، سقف­ كربنى، اسپويلر برجسته و ۴ سر اگزوز بزرگ­تر يا به­ اصطلاح گوشتى و درشت ­تر خواهد داشت.

چيزى كه در كانسپت M8 بسيار جلو توجه كرد، استفاده از خطوطى به رنگ طلايى در لوله اگزوزها بود كه اميدواریم در مدل توليدى نيز از همين خطوط استفاده شود. مى­توان شباهت ­هايى نيز با مدل كانسپت افسانه­ اى زاگوتا در جلو­پنجره و هواكش­ هاى M8 پيدا كرد كه از آن يك سدان چهاردر كوپه خاص ساخته است.

مدل كانسپت M8 با رنگ سبزآبى رونمايى شد كه  Salève Vert نام دارد. اين نام از يكى از كوه­ هاى شمال ژنو الهام گرفته شده است.

مدل M8 گرن­ كوپه و برادرش سرى هشت گرن­ كوپه از پيشرانه­ هاى ۶ و ۸ سيلندر برخوردار خواهند بود. M8 با موتور V8 تويين توربو حداقل ۶۰۰ اسب­­ بخار قدرت و ۷۵۰ نيوتون ­متر گشتاور خواهد داشت.

همان­طور كه گفته شد، BMW قول توليد ابتدا سرى­ هشت و سپس M8 را در سال ۲۰۱۹ داده است. با توليد سرى هشت پيش­بينى شده سرى ۶ از خط توليد كنار گذاشته خواهد شد. M8 با قيمت تقريبى ۱۲۰ هزار يورو به فروش خواهد رفت و مهم­ ترين رقيبش را مى­ توان پورشه پانامرا دانست كه سال­ ها است كه در اين كلاس يكه­ تازى مى­ كند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

بستن
بستن