رادارویژه ها

مقایسه سرعت اینترنت ۴G اپراتورها در کشور

امروزه استفاده از اینترنت ۴G جایگاه ویژه ای را در بین کاربران به دست آورده است و می توان به جرات گفت که در برخی موارد کاربران را نسبت به استفاده از اینترنت ثابت بی نیاز کرده است.

البته این نکته را باید در نظر داشت که از لحاظ قیمت، سرعت و کیفیت نیز گاها اپراتورهای تلفن همراه از اپراتورهای اینترنت ثابت پیشی می گیرند. با بررسی گزارش های موجود از سراسر کشور می توان گفت که حتی دورترین نقاطی که به اینترنت ثابت دسترسی ندارند، درحال استفاده از اینترنت ۴G تلفن همراه خود هستند و این نشان از تلاش اپراتورها در رقابت با یکدیگر برای پوشش مناطق مختلف است.

اما باید گفت که در شهرهای مختلف اپراتورهای تلفن همراه نیز از نظر سرعت و کیفیت متفاوت هستند و هرکدام در مناطقی سرویس های بهتری را ارائه میدهند.

اگر بخواهیم با نگاهی تخصصی و با اپلیکیشن های بررسی سرعت اینترنت نگاهی به پوشش اپراتورها انداخته باشیم به سراغ گزارش های موجود می رویم.

این اعداد از طریق اپلیکیشن اپن سیگنال و توسط وب سایت گجت نیوز به دست آمده و هیچ دخل و تصرفی از سوی ما در آن صورت نگرفته است.

با نگاه به این گزارش در میابیم که اپراتور همراه اول نسبت به دو اپراتور دیگر از سرعت و کیفیت بالاتری در مراکز استان ها برخوردار است . اما از این موضوع هم نباید چشم پوشی کرد که هنوز اپراتورهای همراه کشور به پوشش کلی در مناطق مختلف نرسیده اند حتی برخی از مناطق در کشور هستند که امکان برقراری تماس را ندارند چه برسد به اینترنت همراه.

حتی برخی از مناطق تهران نیز تحت پوشش هیچکدام از ۳ اپراتور همراه کشور نیست که آن هم دلایلی دارد که در برخی موارد توضیحاتی در مورد آن ها داده شده ولی هنوز برطرف نشده است.

برای مثال در محدوده خیابان جنت آباد پوشش هر سه اپراتور تلفن همراه غیر قابل قبول است. در برخی خانه ها رایتل وجود ندارد، ایرانسل نیست و همراه اول گاهی با دو آنتن به کمک شما می آید و همینطور برخی محله های دیگر در شهر تهران که با همین مشکلات روبرو هستند.

طبق گفته های مدیران هر ۳ اپراتور کشور این موضوع قرار بود تا پایان سال ۹۶ با نصب و یا تقویت آنتن ها برطرف شود ولی امروز و با نزدیک شدن به پایان سال ۹۷ هنوز مشکل برخی از نقاط برطرف نشده است.

لازم به ذکر است با پیگیری هایی که از اپراتور اول کشور شد مشکل بیشتر مناطق برطرف شده اما دیگر اپراتورها گزارشی از برطرف کردن این مشکلات نداده اند. در هرصورت باید دید در این دنیای رقابتی بین اپراتورهای کشور کدام یک می توانند برنده ارائه خدمات بهتری به مشترکین خود باشند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

بستن
بستن