بلاگرادارسفر

نمایش گروه پروازی ۳۶ فروند اف ۳۵

ایالات متحده آمریکا یکی از پرهزینه ترین ارتش ها را داراست و به نوعی سالایانه میلیاردها دلار صرف تجهیز و نگهداری تمامی یگان ارتش خود می کند. حال به تازگی این کشور توانست یکی از مدرنترین و مخوف ترین جنگنده ها را از شرکت لاکهید مارتین دریافت کند. جنگنده ای که اف ۳۵ نام داشته و به عنوان هواپیما جنگی چندمنظوره ارتش ایالات متحده امریکا شناخته می شود.

ارزش هر فروند اف ۳۵ به ۹۰ میلیون دلار می رسد و ایالات متحده با دریافت محموله جنگنده ها، ۳۶ فروند آن را در یک فرودگاه نظامی به نمایش گذاشت تا همگان قدرت این کشور را تحسین کنند. در مجموع ارزش هواپیماهای اف ۳۵ به نمایش گذاشته از ۳ میلیارد ۲۴۰ میلیون دلار عبور می کندو نشان می دهد، امریکا توجه فراوانی به بحث نظامی خود دارد.

البته این قیمت در مقایسه با بمب افکن ضد رادار B2 Spirit ناچیز است زیرا این هواپیما جنگی بیش از ۲ میلیارد دلار قیمت دارد و معادل ۲۰ فروند اف ۳۵ می باشد. ارتش ایالات متحده در این نمایش دو گروه پروازی  ۳۸۸ و ۴۱۹ را به نمایش درآورد که طی ۱۱ دقیقه توانستند به پرواز درآیند.

لاکهید اف ۳۵ را در سه مدل کوچک ، میان سایز و بزرگ تولید خواهد کرد. مدل کوچک یا نسخه A نه تنها ابعاد کوچکی داشته بلکه ارزان قیمت است. نسخه B دارای ابعاد بزرگتر بوده و قابلیت پرواز عمودی را داراست که حتی می تواند در فرودگاه های کوچک نیز به پرواز در آید و می تواند به عنوان گروه ضربتی به کار گرفته شود.

مدل C نیز دارای بال های تاشو هستند و در نیروی دریایی به کار گرفته می شوند و بیشتر برای مسافت های طولانی از آنها بهره گرفته شده و قیمت بالایی هم دارند. لاکهید مارتین در نظر داشته با اصلاح مدل A این هواپیما در اختیار کشورهای دیگری چون کانادا با هزینه ۸۰ میلیون دلار قرار دهد.

منبع

برچسب ها
نمایش بیشتر

حسین عالیان

از سال 1381 به عنوان خبرنگار،مجری ،برنامه ساز،کارگردان و مشاور روابط عمومی فعالیت دارم . لایفوتک برام حکم فرزندم رو داره و براش هر کاری می کنم.

نوشته های مشابه

بستن
بستن