آسفالت

کوچک ترین عضو خانواده ب ام و جذاب تر از همیشه

نسل جدید ب ام و سری ۱ به همراه نسخه اسپرت M135i به طور رسمی از سوی کمپانی خودروسازی ب ام و معرفی شد.

کمپانی خودروسازی “ب ام و” در روز گذشته کوچک ترین عضو خانواده خود را در نسل جدید خود معرفی کرد و حالا با ظاهری جذاب و همچنین امکانات فنی بسیار خوب و عملکردی پویاتر، آمده است تا نواقص نسل قبل خود را جبران کرده و حالا بیش از پیش مشتریان جوان این خودروساز آلمانی را نسبت به خرید خود ترغیب کند. حال امروز در پرشین خودرو سعی داریم مروری کلی بر روی مشخصات فنی اصلی این خودرو در نسل جدید داشته باشیم که توجه به آن خالی از لطف نخواهد بود.

11.jpg
در بخش فنی نسل جدید سری ۱ به همراه موتورهای بنزینی و دیزلی متنوعی عرضه خواهد شد که اولین انتخاب مشتریان در مدل پایه می تواند نسخه ۱۱۸i باشد که تنها به صورت محور جلو محرک عرضه شده و به یک موتور بنزینی ۱٫۵ لیتری سه سیلندر مجهز خواهد شد که به جعبه دنده ۶ سرعته دستی به طور استاندارد و یا جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک سفارشی متصل شده و امکان تولید ۱۳۸ اسب بخار قدرت و ۲۲۰ نیوتن متر گشتاور را خواهد داشت.

2.jpg

در بین گزینه های بنزینی، مشتریان انتخاب محدودتری نسبت به نسخه های دیزلی دارند و به غیر ااز نسخه ۱۱۸i که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، انتخاب دوم مشتریان در بین گزینه های بنزینی تنها نسخه اسپرت M135i xDrive به همراه قوی ترین پیشرانه بنزینی موجود بر روی این اتومبیل خواهد بود ک خروجی قدرت آن برابر با ۳۰۲ اسب بخار و گشتاور آن هم معادل ۴۵۰ نیوتن متر بوده و می تواند با ارسال نیروی خود از طریق جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به تمامی چرخ ها، موفق به ثبت حداقل شتاب صفر تا صد ۴٫۸ ثانیه خواهد شد.

3.jpg
برای خرید نسخه های دیزلی، شرکت خودروسازی بی ام و ۳ انتخاب پیش روی مشتریان خود قرار داده است که به ترتیب شامل موتور ۱٫۵ لیتری سه سیلندر دیزلی با قدرت ۱۱۴ اسب بخاری و گشتاور ۲۷۰ نیوتن متری در مدل ۱۱۶d، پیشرانه محرک ۲ لیتری بر روی نسخه ۱۱۸d با حداکثر قدرت ۱۴۷ اسب بخاری وگشتاور ۳۵۰ نیوتن متری و در نهایت شامل یک موتور ۱۸۸ اسب بخاری بر روی مدل ۱۲۰d xDrive خواهد شد که امکان تولید ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور را خواهد داشت.

4.jpg

نسخه پایه دیزلی سری ۱ یعنی مدل ۱۱۶d به همراه دو جعبه دنده ۶ سرعته دستی استاندارد و یا ۷ سرعته اتوماتیک اختیاری عرضه خواهد شد. نسخه ۱۱۸d یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به عنوان گزینه استاندارد، اما یک جعبه دنده اتوماتیک ۸ سرعته به عنوان گزینه سفارشی خواهد داشت و در نهایت قوی ترین نسخه دیزلی بی ام و سری ۱ نیز به صورت چهارچرخ محرک و به طور انحصاری با جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

5.jpg
در پایان لازم به ذکر است که خودروی نسل جدید “بی ام و سری ۱” با طول کلی ۴۳۱۹ میلی متر، عرض ۱۷۹۹ میلی متر، ارتفاع ۱۴۳۴ میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور ۲۶۷۰ میلی متر ساخته شده است که نسبت به نسل قبل خود حدود ۵ میلی متر طول کمتر، ۳۴ میلی متر عرض بیشتر، حدود ۱۳ میلی متر ارتفاع بیشتر و همچنین ۲۰ میلی متر فاصله بین دو محور کمتر نسبت به نسل قبل خود خواهد داشت، اما به لطف بهینه سازی طراحی و فضای کابین نسل جدید بی ام و سری ۱ می توان در حالت استاندارد حدود ۳۸۰ لیتر فضای بار و با جمع کردن صندلی های عقب اتومبیل می توان حدود ۱۲۰۰ لیتر فضای کابین بدست آورد.

6.jpg

7.jpg

8.jpg

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

بستن
بستن