جشن پنجاه سالگی شلبی با نسخه‌ی محدود Super Snake

در دنیای خودروسازی، اساطیری وجود دارند و سپس موستانگ را داریم! از زمان ارائه ی اولیه در سال ۱۹۶۴، چندین خودرو از این مجموعه توجه عموم را به خود جلب کرده اند مانند خودروی عضلانی فورد. این مجموعه همچنین مورد توجه شرکت های تیونر مانند Carroll Shelby نیز شده است. اکنون پنجاه سال بعد، Shelby America برای گرامیداشت اقدام به ارائه ی ۲۰۱۷ Shelby Super Snake نموده است. با بهترین ها در زمین همراه باشید.

Super Snake بر اساس مدل فعلی Mustang GT، برای ارائه ی تعادل میان قدرت و نمایش بدون قیمت های نجومی ساخته شده است. شلبی با شروع از بخش تحتانی اقدام به اصلاح تنظیمات تعلیق این خودرو کرده که از دامپرهای جدید، میله های نوسانی، فنرها و عایق هایی تشکیل شده است.

اما بدون داشتن قدرت کافی در زیر کاپوت، با مدل خاص شلبی رو به رو نیستیم. مدل استاندارد GT چندان خیره کننده نیست، اما یک کیت سوپرشارژر به آن قدرت عظیم ۶۷۰ اسب بخار (۵۰۰kW) را در مقایسه با قدرت اصلی ۴۳۵ اسب بخار (۳۲۴kW) بخشیده است. اگر این قدرت کافی نیست، تعدادی انتخاب سوپرشارژر در اختیار خریدار قرار دارد که به خودرو قدرت بیشتر از ۷۵۰ اسب بخار (۵۵۹kW) را می بخشند. با بسته ی کامل ۷۵۰ اسب بخار، فورد شتاب صفر تا صد Super Snake را در ۳٫۵ ثانیه اعلام کرده است.

 

برای حس ظاهری تفاوت نیز Snake با یک کاپوت، جلوپنجره، سپر جلو، دیفیوزر و اسپویلر پشت جدید همراه شده است. همچنین شاهد وجود چراغ های عقب و جلوی جدید در کنار نشان و نوارهای منحصربفرد هستیم. در فضای درونی، همان مشخصات مدل اصلی را می بینیم که البته تریم صندلی ها و قسمت های کف و داشبورد نسبت به مدل اصلی تفاوت هایی دارند.

به طور کلی بسته ی Super Snake به قیمت اصلی GT، هزینه ی ۳۶,۷۹۵ دلار را می افزاید و قیمت نهایی خودرو حداقل ۶۹,۹۹۵ دلار می شود. از این خودرو فقط ۵۰۰ مدل ساخته خواهد شد.

منبع : newatlas