سرویسی برای مقابله با تماس های تلفنی اسپم

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران) گزارش می دهد؛

  • سلام من با آقای اسنو صحبت می کنم؟
  • بله خودم هستم.
  • من برایان هستم و میخواهم با شما در مورد فرصت فوق العاده ای صحبت کنم. ما در حال توسعه ی کسب و کاری با تکنولوژی بالا هستیم.
  • با تشکر از شما، اما من علاقه ای ندارم.
  • آقای اسنو، صحبت های من تنها یک دقیقه طول می کشد.
  • نه، عرض کردم خدمت شما.
  • اما آقای اسنو شما بزرگترین فرصت زندگی خود را از دست خواهید داد.
  • فقط وقت من و خودتان را تلف می کنید، من هیچ علاقه ای ندارم.
  • لطفا، این راه برای شما بهترین است.

و سپس کلیک برای خاتمه ی مکالمه.

این مکالمه برای شما خیلی آشنا است، اینطور نیست؟ بعضی از افراد با شماره های ناشناس با شما تماس می گیرند، آن ها می توانند شما را آزار دهند و باعث مزاحمت شما شوند.

البته ممکن است این شماره ی ناشناس شخصی مهم باشد، به همین خاطر ما نمی توانیم تشخیص دهیم. با این حال بارها برای اکثر ما پیش آمده و به خوبی می دانیم که جز اتلاف وقت کاری را از پیش نمی برند و در نهایت از ما پاسخی سرد را می شنوند. ما به راحتی می توانیم با سیستم آنتی اسپم، ایمیل های اسپم را در آن ها و به نوعی آن ها را فیلتر کنیم، در واقع برای مسیج و تکست این روش وجود دارد، اما برای فیلتر کردن تماس های اسپم چه راهی وجود دارد؟ در این مورد کار کمی سخت تر است.

اما یک خبر امیدوار کننده داریم، این مشکل به زودی قابل حل خواهد بود. ما در حال توسعه ی پروژه ی جدید Kaspersky Who Calls هستیم. این سرویس از دیتابیس شماره تلفن های شرکت های مختلف در زمینه ی کاری شما استفاده می کند. بنابراین شماره تلفن اسپم کننده ها و مجرمان به این دیتابیس اضافه می شوند. این سرویس به گونه ای است که حتی اگر کاربران شماره تلفن شخصی که در حال تماس است را  در بین مخاطبینشان نداشته باشند به آن ها نشان می دهد که چه کسی با آن ها تماس گرفته است. اگر یک تماس از جانب یک بازاریاب یا مجرم یا هرشخصی که مایل نبودید به آن پاسخ دهید، بود، می توانید به آن تماس پاسخ ندهید و تلفن را برندارید،این تصمیم دیگر با شما است.

اپلیکیشن  Who Calls در حال حاضر در حال تست دوم است و شما می توانید برای بهبود و توسعه بخشیدن به این پروژه به ما کمک کنید. اگر شما تماسی را از جانب مجرمان یا اسپم کننده ها داشتید می توانید به وبسایت callerid.kaspersky.com بروید و آن شماره را به دیتابیس ما اضافه کنید.

پس از ورود سایت فورا با توجه به موضوع موردی که شما قصد ثبت آن را دارید دسته بندی پیش روی شما قرار می گیرد: اسپم، بانک، سرویس ماشین، حقه و فریب و غیره. شما در آنجا می توانید نظرات خود را بدون اینکه نیاز باشد ثبت نام کنید، بیان کنید. همه چیز تنها با چند کلیک ساده انجام می شود.

باتوجه به شماره هایی که در دیتابیس ما هستند، اگر یک کاربر Who Calls یک تماس دریافتی از بین این شماره ها داشته باشد، صفحه نمایش تلفن اطلاعات مربوط به آن را که مثلا او یک مجرم، اسپم کننده، وکیل، متصدی بانک، یک مزاحم یا هر شخص دیگری است و آن را به اطلاع شما می رساند.

Who Calls کسپرسکی به افراد در تمام سنین کمک می کند و باز هم به منظور راحتی و آرامش کاربران قدمی بزرگ برداشته خواهد شد. افراد مسن و جوان بیشتر به مراقبت های لازم برای مصون ماندن در برابر حیله و فریب مجرمان نیاز دارند، اما باید گفت که هیچ کسی مصون نیست.

پس از همین حالا شروع کنید…

منبع: کسپرسکی آنلاین