بالاخره Call of Duty به اصل خود بازگشت

در سال ۲۰۰۳ وقتی بازی Call of Duty عرضه شد، چیزی نگذشت که توانست با فضای واقعیش از جنگ، در صدر جدول بازی های ویدیویی قرار بگیرد. اما سال به سال از اوج فاصله گرفت.  اگرچه در سال های اخیر این بازی شدیدا از هسته خود جدا شده بود تا جایی که گیمر در فضا معلق می‌شد و بی جهت به چپ و راست شلیک می کردیم، اما این رویه باعث نشد تا خللی در فروش میلیونی بازی بوجود آید.

اما نکته اساسی اینجاست که عاشقان واقعی این بازی، از آن جدا شدند. بالاخره شرکت اکتیویژن این موضوع را درک کرد و تصمیم گرفته تا به اصل خود بازگردد.

امسال تئوری های زیادی در مورد Call of Duty مطرح شده اما هیچ کدام سندیت رسمی از منبعی موثق ندارند. در عین حال نکته های جدیدی در اولین جلسه فصلی سران اکتیویژن به چشم می خورد. در این جلسه بیان شده بود که نسخه بعدی ندای وظیفه قرار است از مکانیک های سنتی جنگی بهره ببرد و در ادامه آن ها دلیل این تصمیم را درخواست گیمرها از شرکت عنوان کرده بودند.

وضعیت فعلی این بازی آنقدرها هم بد نیست و به اندازه کافی علاقه مندان به بازی های آینده نگر را جذب می کند. اگر اسم  سری های جدید این بازی، Call of Duty نبود قطعا فروش آن ها سر به آسمان می کشید.

وقتی که اسم Call of Duty به میان می‌آید صدای گیمرها بلند می شود و از اینکه جایی در یک جنگ واقعی ندارند اعتراض می کنند.

امیدواریم که برداشتن این قدم توست اکتیوژن، فصل جدیدی را رقم بزند و سازندگان دیگر بازی‌های رایانه‌ای نیز به حرف گیمرها رسیده و به ریشه خود بازگردند.