پاوربانک درختی

این روزها فناوری به جایی رسیده که دیگر به طبیعت گره خورده است. طراحان گجت‌ها با الهام از طبیعت این به هم آمیختگی را بهتر از هر کسی به نمایش میگذارند.

“رایان مک‌سورلی” یکی از این طراحان خلاق است که با الهام از طبیعت دست به خلق گجت های فناورانه می‌زند. وی با الهام از فوتوسنتز درختان زیر نور آفتاب، اقدام به طراحی یک پاوربانک خورشیدی کرده است. پاوربانک خورشیدی ای به نام Suntree که با ظاهری همچون درختان، انرژی خود را از خورشید تامین می‌کند؛ درست مثل فتوسنتز گیاهان. تنه‌ی این درخت از چوب بامبو ساخته شده و به جای برگ بر روی ساقه‌هایش از ۹ پنل خورشیدی استفاده شده است. این پنل‌ها انرژی خورشید را تبدیل به الکتریسیته کرده و به نیروگاه منتقل می‌کنند. میزان ذخیره انرژی این دستگاه ۱۳۵۰ میلی آمپر است. من هم مثل شما معتقدم که این میزان انرژی کافی نیست. با Suntree  حتی نمی‌توان شارژ یک دستگاه معمولی را هم به ۵۰ درصد رساند. اما با این حال ایده مبتکرانه و خلاقی‌ست که در مراحل توسعه تقویت خواهد شد. این پاوربانک به یک پورت USB و یک پورت مینی USB مجهز شده است.

بد نیست بدانید که ابعاد پنل‌های خورشیدی استفاده شده بر روی این درخت بامبو ۲۲ در ۱۰ در ۱۰ سانتی متر و وزن آن ها ۶۸۸ گرم است. با وجود اینکه این محصول به لحاظ ظاهری موجه است اما با توجه به کارایی و توانش قیمت توجیه پذیری ندارد. اما اگر ملاکتان خلاقیت و ظاهر است به نظرم ۱۰۰ یورو مبلغ بالایی نباید باشد.