APOLLO1 قلاف تمام چوبی

این روزها طراحی محصولات فناورانه با الهام از طبیعت، شکل و رنگ قابل قبول تری به این دستگاه های سرد بی جان داده است. تلفن همراه APOLLO 1 هم یکی از این نمونه هاست که توسط “وارنیجیک برانیسلاو” طراحی شده است که بدنه ای تمام چوبی دارد.

اصولا تجربه کاربری ابزارهای آی تی که از جنس طبیعت باشند، برای مصرف کنندگان جذاب تر است. به همین دلیل افراد ترجیح می‌دهند تا ابزارهوشمندی را خریداری کنند که بدنه ای از جنس چوب و چرم داشته باشد. این ایده باعث شد تا وارنیجیک برانیسلاو به فکر ساخت تلفن همراه هوشمندی بیفتد که بدنه ای از جنس چوب داشته باشد، آن هم نه هر چوبی. بدنه APOLLO 1 از جنس چوب گردو است و طراحی بیضی شکلش تداعی‌گر نوکیا ۳۶۶۰ است.

از ظاهر این طرح مفهمومی که بگذریم به قسمت مهم ماجرا یعنی مشخصات فنی آن می‌رسیم. این تلفن هوشمند با ضخامتی کمتر از ۱ سانتی متر چیزی حدود ۹۵ گرم وزن دارد. صفحه نمایش این گوشی بیضی شکل ۴ اینچ و از نوع HD AMOLED  است که تصاویر را با وضوح تصویری ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ پیکسل نمایش می‌دهد. قلب تپنده این هوشمند خوش اندام را هم یک پردازنده چهار هسته ای ۲٫۸ گیگاهرتزی با ۴ گیگابایت رم به حرکت در می‌آورد. باین موبایل مفهومی با دو ظرفیت ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی تولید خواهد شد که در صورت نیاز امکان ارتقاء آن تا ۲۵۶ گیگابایت با استفاده از میکرو SD وجود دارد.. ظرفیت باتری این موبایل هوشمند ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت است . از سویی دوربین سلفی ۴ مگاپیکسلی و یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی زایس هم برای این محصول پیش بینی شده است. طراح این محصول اعلام کرده است که APOLLO 1 را در ۴ رنگ اما همه از جنس چوب طراحی خواهد کرد و افزوده است که این محصول به احتمال زیاد سیستم عامل اختصاصی خود را هم خواهد داشت.