لری پیج از “ماشین پرنده” گوگل رونمایی کرد

بنیان گذار گوگل با اشتراک گذاشتن ویدیویی از “ماشین پرنده” این شرکت، برای اولین بار پرده از اختراع جدیدش با نام Kitty Hawk برداشت.

این ماشین پرنده که به نوعی با مکانیزم پهپادها حرکت می‌کند قادر است تا بر روی آب و آسمان حرکت کندو با موتورهای برقیش شما را به مقصد برساند. گفته می شود برای راندن این ماشین پرنده نیازی به گواهی نامه پرواز نیست و فقط با کمی آموزش و تمرین می‌توان آن را هدایت کرد. فروش این ماشین پرنده تا پایان امسال آغاز خواهد شد. تا کنون هیچ جزییات فنی از این ماشین پرنده منتشر نشده است.

آنچه که در ظاهر این ماشین پرنده می توان دید آن است که جنس بدنه آن از آلیاژ سبکی ساخته شده است . گوگل مدعی شده است که این ماشین پرنده تمام استاندارهای سازمان هوانوردی فدرال را دریافت کرده است. با توجه به اینکه حداکثر سرعت Kitty Hawk ،چهل کیلومتر در ساعت است، انتظار می‌رود که وزنش بیش از ۱۰۰ کیلوگرم نباشد. ظاهرا گوگل برنامه ای برای فروش این ماشین پرنده در خارج از ایالات متحده را ندارد. حالا گوگل پس از راه اندازی پروژه خودروهای خودران و سعی و خطاهای فراوان در ساخت مدل‌های اولیه، تجربیاتی کم نظیر در ساخت دیگر وسایط نقلیه پیدا کرده است. بعید نیست که در آینده ای نزدیک خبرهایی از ساخت موتورسیکلت، هواپیما و یا قایق های گوگلی بشنویم.