ترس و وحشت در تیمارستان

  • توسط حسین عالیان
  • خرداد ۱۱, ۱۳۹۶
  • نظرات غیر فعال شده است

اکثر گیمرهای حرفه ایی برای هیجان بیشتر،از بازی های معمولی و یکنواخت، به سمت بازی های با ژانر ترسناک و هیجان انگیز روی می اورند.Outlast   یکی از این دست بازی هاست که در این متن مورد نقد قرار می گیرد.

داستان بازی:در بازی outlast  شما در نقش مایلز(روزنامه نگاری که قصد دارد تحقیقات سری را کشف کند)ایفای نقش می کنید.زمانی که مایلز وارد تیمارستان می شود با جنازه ی نگهبانان و کارگران روبه رو می شود و۲۰ دقیقه ی اول بازی به فرار از تیمارستان صرف می شود.اما در ادامه اتفاقاتی می افتد که مایلز را برای کشف حقایقی تحریک می کند.

زمانی که شما در حال تحقیقات هستید شخصیتی به نام کریس واکر به شما حمله می کند،به همین دلیل شما از پنجره به قسمت دیگری از تیمارستان پرت می شوید.بعد از ورود شما به قسمت جدید تیمارستان باافراد مختلفی روبه رو می شوید که هرکدام قسمتی از داستان بازی را به دوش می کشند.

نقاط منفی بازی outlast:بازی outlast،با وجود اینکه بازی بسیار خوبی است،ولی تک و توک نقاط منفی و مسخره هم دربازی دیده می شود.مثلا در حین بازی شما در حال ضبط فیلم هستید و باید مواظب باشید که باتری دوربین تمام نشود.حالا سوال اینجاست که باتری دوربین مخصوص فیلم برداری در تیمارستان وجود دارد یا خیر؟ اصلا نگران نباشیدچون این باتری ها بر روی میز منشی های هر سالن تیمارستان وجود دارند.که واقعا خیلی مسخرست باتری دوربین به اون مخصوصی تو تیمارستان باشد:/ و فقط هم سازندهای بازی می دونن که چرا اون باتری ها اونجاست.و دومین نقطه منفی از نظر من این است که وقتی شما در خطر قرار می گیرید به شما هشدار داده می شود و اگر ببازید بازی شما را راهنمایی می کند تا زودتر برنده شوید.

نقاط مثبت بازی outlast:یکی از این نقاط مثبت افکت های صوتی(صدای راه رفتن،صدای زامبی و…) است که اگر شما بازی را با صدای بلند و یا با هدفون دنبال کنید قشنگ متوجه ترس در خودتان می شوید و به علاوه افکت صوتی موسیقی ترسناک در زیر صدای بازی همراه باافکت صوتی راهکاری عالی برای ترساندن است.دومین نقطه مثبت بازی طراحی زیبای صحنه بازی است از جمله سایه روشن ها و راهروهای ترسناک و … به زیبایی می تواند گیمر را دچار استرس کند(البته در خیلی از راه رو ها اتفاقی نمی افتد ولی خیلی ترسناک هستند).

سهیل مرادی،گیمری که بازی outlast را بازی کرده می گوید:

بازی outlast، بازی بسیار هیجانی و جالبی است که است که به شدت توانست توجه مرا به خودش جلب کند،سهیل در مورد بازی گفت که خیلی بازی خوبی است و جلوه های ویژه و صداهای به موقع وموسیقی زیرین به طور خوبی بازی را کامل ساخته است.او درمورد گرافیک بازی(درps4 )افزود:گرافیک بازی بسیار خوب است و ادم حس می کند که واقعا در ان شرایط قرار دارد و این هم یکی از عواملی است که بازی را عالی ساخته است.

به نظر من بازی outlast بازی بسیار خوبی است و ارزش خریدن ویا دانلود کردن را دارد و می تواند شمارا به دنیایی از ترس و هیجان ببرد.

 

سازنده و نشردهنده بازی:                                                                                                       redbarrels

پلتفرم ها:                                                                                                                windows & ps4

سبک:                                                                                                                        horror

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
حسین عالیان

از سال 1381 به عنوان خبرنگار،مجری ،برنامه ساز،کارگردان و مشاور روابط عمومی فعالیت دارم . لایفوتک برام حکم فرزندم رو داره و براش هر کاری می کنم.

  • twitter

coolermaster-ads

رفتن به نوارابزار