استیو جابز در سال ۲۰۰۷ پیش بینی کرده بود، مک بوک های جدید با صفحه نمایش دوگانه عرضه می شوند!

اپل در حال انجام یک بروز رسانی در مک بوک های خود است و قصد دارد به جای قسمت صفحه کلید و trackpad، از صفحه نمایش لمسی دیگری استفاده کند.

اپل در حال انجام یک بروز رسانی در مک بوک های خود است و قصد دارد به جای قسمت صفحه کلید و trackpad، ازصفحه نمایش لمسی دیگری استفاده کند.

پتنت های ثبت شده نشان می دهد که یک طراحی تاشو مشابه با لپ تاپ های امروزی یا یک طرح که صفحه نمایش دوگانه دارد و بخش بالایی آن می تواند از قسمت پایینی جدا شده و تبدیل به یک تبلت شود. طرح جدید این شرکت که چند روز پیش منتشر شده است، دو نسخه مختلف از سیستم هایی با صفحه نمایش دوگانه را نمایش می دهد. در مورد اول مشابه با لپ تاپ های امروزی دو نمایشگر با یک لولا به هم متصل می شوند. طرح دوم به دو صفحه اجازه می دهد به طور کامل از هم جدا شوند و آن را شبیه به یک ۲ در ۱ می کند.
این عملی جسورانه دقیقا همان چیزی است که اپل باید برای ارتقای نسل بعدی مک بوک ها در دهه آینده به آن نیاز دارد.

همانطور که استیو جابز در سال 2007 پیش بینی کرده بود، مک بوک های جدید با صفحه نمایش دوگانه عرضه می شوند!

نمایشگر لمسی MacBook در حال حاضر، ذهن طرفداران اپل را تا مدتی به خود مشغول می کند. این طرح تکاملی آشکار در مفهوم صفحه کلید ایجاد خواهد کرد. عرضه آی فون و اپل، در سالهای ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰، نشان داد که پردازش اطلاعات در صفحات لمسی نه تنها عملی است، بلکه در برخی موارد مطلوب نیز می باشد. زمانی که استیو جابز مدیرعامل سابق این شرکت اسمارت فون جدید خود را معرفی کرد، کارمندان وی در حال کار بر روی کامپیوترهای جیبی با مجموعه ای از دکمه های ثابت بودند. در این فرآیند، به طور تصادفی صفحه نمایش لمسی مک بوک ساخته شد.

جکسون در کنفرانس ۲۰۰۷ MacWorld به مخاطبان مشتاق این کنفرانس گفت که:

“همه آنها دارای صفحه کلیدهایی قابل اتصالی هستند که می توانید دیگر از آن ها استفاده نکنید. رابط کاربری برنامه ها کمی تغییر کرده و دکمه های مورد نیاز آن بهینه سازی شده است. دیگر لازم نیست صفحه کلیدی همراه خود حمل کنید، زیرا آنها داخل برنامه ها می باشند! “

همانطور که استیو جابز در سال 2007 پیش بینی کرده بود، مک بوک های جدید با صفحه نمایش دوگانه عرضه می شوند!

یازده سال از آن زمان گذشته است و مک بوک ها همچنان همان طراحی پایه را دنبال می کنند. اپل به تدریج ویژگی های محبوب iOS را مانند ذخیره سازی خودکار، اپ استور و کنترل های چند لمسی از طریق trackpad، به مک بوک اضافه کرده است. اما در زمانی که رقبا به لپ تاپ های لمسی نظیر Surface Pro مایکروسافت (در سال ۲۰۱۲) روی آوردند، اپل همچنان لپ تاپ های خود را به همراه صفحه کلید و موس عرضه می کرد. حال تنها افزودن صفحه نمایش لمسی کسی را راضی نمی کند.

تیم کوک در نوامبر ۲۰۱۵ به Independent گفت: “ما به شدت احساس می کنیم که مشتریان واقعا به دنبال شبیه شدن مک بوک و iPad نیستند.”.

MacBook با صفحه نمایش دوگانه چیزی کاملا متفاوت است و به Nintendo DS بیشتر شبیه است تا Surface Pro.

همانطور که استیو جابز در سال 2007 پیش بینی کرده بود، مک بوک های جدید با صفحه نمایش دوگانه عرضه می شوند!

Nintendo DS

اپل نیازی به تغییر macOS برای ایجاد رابط لمسی ندارد، در تئوری، صفحه نمایش بالا دقیقا همان اسکرین مک بوک است، در حالی که صفحه نمایش پایین دارای کنترل های لمسی قابل انعطاف با ناحیه “trackpad” برای حرکت مکان نما در بالای صفحه می باشد.

این کیبورد مجازی قابل تنظیم، می تواند طیف وسیعی از امکانات را فراهم کند. بازی ها می توانند کنترلرهای خاص خود را برای تعامل عرضه کنند. تعویض زبان های مختلف در این کیبورد لمسی به راحتی ممکن می شود. هنگام انتخاب یک رنگ در برنامه نقاشی، کل پد میتواند با رنگهای رنگین کمان روشن شودو این امکان را دهد که رنگ خود را به راحتی پیدا کنید.

طراحی تبلتی با قابل جدا شدن می تواند تحولی در iOS به وجود آورد و طبق شایعه هایی درباره برنامه های یکپارچه سازی که در سیستم عامل iOS 12 وجود دارد و قرار است امسال عرضه شود، برنامه های سازگار در هر دو حالت پیش بینی شده اند.

همچنین لازم به ذکر است که اپل پیش از این نوار لمسی کوچکی با نام touch bar را اواخر سال ۲۰۱۶ به مک بوک اضافه کرده بود. در این مک بوک ها، کلید های عملکردی در کیبورد با نوار OLED نازکی جایگزین شده اند. این ویژگی نشان می دهد که چرا ممکن است MacBook با نمایشگر دوگانه با استقبال روبه رو شوند. ای نوار لمسی هم اکنون کاربری فراوانی دارند.

همانطور که استیو جابز در سال 2007 پیش بینی کرده بود، مک بوک های جدید با صفحه نمایش دوگانه عرضه می شوند!

نرم افزار ویرایش ویدئویی Final Cut Pro از این نوار برای حرکت به جدول زمانی ویدیو استفاده می کند و یوتیوب از آن برای پیدا کردن موقعیت در ویدیو در حال پخش خود استفاده می کند. حتی سایر برنامه ها می توانند از آن برای نشان دادن ایموجی های مختلف خود بهره ببرند.

Jony Ive طراح اصلی این ایده در مصاحبه ای درباره مک بوک های جدید، گفته است:

اگر بخواهم در مورد چیزهایی که ما روی آن کار می کنیم، صحبت کنم؛ باید بگویم ممکن است آینده اپل از آن مک بوک های تمام لمسی باشد.