آتش اختلاف بین آمازون و گوگل تند تر شد

آتش اختلاف غول های فناوری آمازون و گوگل تند تر شد . اختلافی که  پس از مدت ها جدل با  یکدیگر به مرحله حذف فروش محصولات گوگل رسیده است .

شرکت های مشهور دنیای فناوری اغلب چندان ارتباط صمیمانه ای ندارند، مگر آن که قرار باشد روی پروژه ای مشترک فعالیت کنند، اکنون خبر می رسد که ۲ شرکت آمازون و گوگل اختلاف هایی جدی با یکدیگر پیدا کرده اند.

درواقع دامنه این اختلافات تا حدی جدی شده که آمازون فروش محصولات خانگی هوشمند گوگل را متوقف خواهد کرد .موضوعی شوک آور که بسیاری از کاربران ۲ شرکت را سرخورد کرده است .

اما جالب است بدانید در خصوص توقف این فعالیت ها فهرستی نیز منتشر شده است :

برای مثال ترموستات نست و سیستم امنیت خانگی نست سکیور از جمله این محصولات هستند . محصولاتی که اتفاقا در بازارهای جهانی پرفروش محسوب می شوند .

اما به اعتقاد برخی  از منابع آگاه، این تصمیم از سمت مدیران ارشد آمازون اتخاذ شده و ارتباط چندانی با کیفیت محصولات مذکور ندارد. در حال حاضر آمازون برخی از تولیدات نست را به فروش می رساند، اما بعد از پایان ذخیره انبارهای آمازون این اتفاق نیز متوقف شده و دیگر از فروش خبری نخواهد بود.

با توجه به بالا گرفتن آتش اختلافات میان این شرکت ها بسیاری از کاربران که به خرید اقلام ضروری از کانال هایی مثل آمازون عادت داشتند نگران هستند. درواقع نگرانی کاربران این است که زین پس چگونه باید اقلام دلخواه و ضروری خود را تهیه کنند .

به نظر می رسد وجود اختلاف بین این ۲ شرکت نه تنها برای خود شرکت ها بلکه برای کاربران نیز دردسر زا است .