آیا اپل در صدد عرضه مک بوک ایر ارزان تر است؟

آقای Ming-Chi Kuo، تحلیلگر موسسه KGI از برنامه ریزی اپل برای عرضه مک بوک ایر ارزان تر خبر داد.

اگر اخبار تکنولوژی را دنبال کرده باشید، احتمالا می دانید که آقای مینگ چی کو، تحلیلگر موسسه KGI از جمله افراد سرشناس در زمینه تزریق اطلاعات شرکت اپل در رسانه ها به حساب می آید. وی در آخرین اظهارات خود در خصوص محصول پرطرفدار Macbook Air اظهار داشت:

ما انتظار داریم که اپل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸، عرضه مک بوک ایر ارزان تر را آغاز کند. به این ترتیب پیش بینی می کنیم که فروش انواع مدل های مک بوک با این شرایط بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کند. این در حالی است که فروش دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل مک اخیرا حدود ۵ درصد کاهش را به خود می بیند.

رسانه خبری MacRumors به نقل از آقای Kuo در گزارشی نوشت:

ایرپاد و هدفون های جدید اپل را می توان جزء محصولات آینده این شرکت دانست که به نوعی با تکنولوژی واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده در آمیخته اند. در مقایسه با هوم پاد، می توان گفت که استقبال از هدفون های اپل بیشتر به عمل خواهد آمد، چرا که تا حدود زیادی جزء وسایل شخصی افراد به حساب می آید.

آقای کو نسبت به آینده ایرپادهای اپل بسیار امیدوار است و در مقابل آن، اوضاع مساعدی را برای هوم پادپیش بینی نمی کند. چرا که تقاضا برای آن تا حدودی پایین تر از حد انتظار است و اپل باید در این زمینه چاره ای بیاندیشد.

در حال حاضر، تنها مدل ۱۳ اینچ مک بوک ایر به فروش می رسد. مدل پایه این محصول دارای مشخصات سخت افزاری زیر است:

  • پردازنده قدیمی دو هسته ای Core i5 با توان ۱٫۸ گیگاهرتز
  • ۸ گیگابایت رم
  • حافظه ۱۲۸ گیگابایت از نوع SSD
  • پردازنده گرافیکی Intel HD 6000

این دستگاه با قیمت ۹۹۹ دلار عرضه می شود که علاوه بر مشخصات فوق، از نمایشگر رتینا نیز بی بهره است.

در هر صورت، باید منتظر مانده و ببینیم که خبر عرضه مک بوک ایر ارزان تر، ایرپاد و هدفون های جدید اپل تا چه اندازه صحت دارد و اهالی کوپرتینو در سال ۲۰۱۸، چه محصولاتی را ارائه خواهند کرد.