چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ به هسته های سامسونگ Mongoose 4 مجهز می شود

بر اساس اطلاعاتی که به تازگی افشا شده، چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ سامسونگ به هسته های اختصاصی Mongoose 4 مجهز می شود.

چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ نسل آینده پردازنده های سامسونگ محسوب می شود که بر اساس معماری ۷ نانومتری FinFET توسعه می یابد. انتظار می رود این پردازنده جدید به هسته های سامسونگ Mongoose 4 مجهز شود.

بر اساس اطلاعاتی که به تازگی توسط حساب توییتری Ice Universe منتشر شده هسته های سامسونگ Mongoose 4 در مقایسه با هسته های Cortex A76 شرکت ARM از قدرت بیشتری بهره می برد و مصرف انرژی کمتری دارد.

در حالی که ARM اعلام کرده حداکثر فرکانس هسته های Cortex A76 به ۳٫۳ گیگاهرتز می رسد، Ice Universe به فرکانس بالاتر هسته های سامسونگ Mongoose 4 اشاره می کند.

به اعتقاد Ice Universe چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ در بخش چند هسته ای در بنچمارک گیک بنچ به امتیازی بالاتر از ۱۳۰۰۰ دست پیدا می کند. در صورت صحت این موضوع پردازنده جدید سامسونگ قدرت یکسانی با تراشه اپل A12 خواهد داشت.

در حالی که سامسونگ پردازنده جدیدش را خود طراحی و تولید می کند، شرکت اپل تراشه A12 را طراحی و تولید آن را به کمپانی TSMC واگذار می کند. TSMC پردازنده جدید اپل را با لیتوگرافی ۷ نانومتری تولید می کند. گفته می شود تراشه A12 در مقایسه با نسل گذشته خود ۲۳ درصد انرژی کمتری مصرف می کند.

انتظار می رود چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ سال آینده به بازار عرضه شود و محصولات سری گلکسی S10اولین گوشی های هوشمند مجهز به آن باشند. این احتمال وجود دارد که سامسونگ از پرچمداران جدید سری S خود در نمایشگاه CES در شهر لاس وگاس رونمایی کند.

شایعات علت معرفی زودهنگام گلکسی اس ۱۰ را مربوط به گوشی خمیده سامسونگ می دانند. از طرفی، گزارش ها به رونمایی از این محصول در کنگره جهانی موبایل سال آینده میلادی در شهر بارسلونا اشاره دارد. در آینده اطلاعات بیشتری از این پردازنده منتشر خواهد شد.