Galax از کیت‌ حافظه ‌HOF Extreme Limited Edition رونمایی کرد؛ تعریف دوباره زیبایی!

Galax یکی از تولید کنندگان قطعات کامپیوتر است که به تولید محصولات بالارده و باکیفیت شهرت دارد. جدیدترین کیت‌های حافظه این کمپانی هم همین گونه بوده و یکی از زیباتری طراحی‌های ظاهری را در کنار مشخصات عالی خود در معرض نمایش قرار داده است.

بدون شک این روزها برند Galax برای عاشقان محصولات بالارده و باکیفیت نام آشنایی است. همچنین اگر با سری محصولات HOF (Hall of Flame) این کمپانی هم آشنا باشیم می‌دانید که یکسری از مهندسی شده‌ترین کارت‌گرافیک‌های بازار تحت این برند عرضه شده‌اند. اما چندی پیش در نمایشگاه Computex 2018، این کمپانی تایوانی از جدیدترین کیت‌های حافظه‌های DDR4خود با نام HOF Extreme Limited Edition رونمایی کرد که به واقع از زیباترین کیت‌های معرفی شده تا به الان هستند.

این حافظه‌ها که برای دنیای گیمینگ و آن هم در تعداد محدود تولید می‌شوند، از نورپردازی RGBبرخوردار بوده و روی بخش‌های خنک‌کننده‌ی آن از لایه‌ای از طلای خالص استفاده شده است که به معنای واقعی کلمه بالارده بودن آن‌ها را نشان می‌دهد. از دیگر نکات طراحی این ماژول‌ها می‌توان به قرارگیری لوگوی HOF در میانه‌ی کناری کیت‌ها و همچنین قرارگیری لوگوی Galax در بالای کیت‌ها اشاره کرد که در نگاه کلی توانایی بالا و البته شناخته شده‌ی این برند در طراحی محصولاتش را بار دیگر به همگان اثبات می‌کند.

تمامی حافظه‌های معرفی شده‌ي این کمپانی در نمایشگاه کامپیتوکس دو کاناله و با ظرفیت ۱۶ گیگابایتی(۲x8GB) بودند. نسخه‌ی محدود کیت creme-de-la-creme، دارای فرکانس کاری۵۰۰۰MHz با مشخصات تایمینگ CL21-26-26-46 است که البته دمویی از عملکرد آن در نمایشگاه نشان داده نشد. ولتاژ کاری این محصول هم توسط گالاکس ۱.۵ ولت اعلام شده که بالاترین مقدار اجازه داده شده توسط پروفایل‌های XMP 2.0 اینتل است. اما سریع‌ترین نمونه‌ی بعد از نمونه‌ی قبلی را یک کیت با فرکانس کاری ۴۷۰۰MHz با مشخصات تایمینگ CL19-26-26-46 و ولتاژ کاری ۱.۵ ولت تشکیل می‌دهد.

اما در این میان یک نمونه‌ي دیگر هم توسط آزمایشگاه اورکلاک گالاکس معرفی شد که از یک لایه‌ی کروم برای پوشش دادن کیت‌های آن استفاده شده بود و البته برخلاف نمونه‌ی قبلی در نسخه‌ی محدود هم تولید نخواهد شد. این کیت‌ها در فرکانس کاری ۴۵۰۰MHz و مشخصات تایمینگCL19-19-19-39 و البته ولتاژ ۱.۴ ولت فعالیت می‌کنند. از این نمونه‌های بسیار زیبا هم که بگذریم، دو نمونه‌ی کیت DDR4 دیگر هم با رنگ سفید و مشکی مات وجود دارد که از مشخصات کیت سفید رنگ می‌توانیم به فرکانس کاری ۳۶۰۰MHz و مشخصات تایمینگ CL17-18-18-38 و از مشخصات کیت سیاه رنگ می‌توانیم به فرکانس کاری ۳۲۰۰MHz و مشخصات تایمینگ CL16-18-18-38اشاره کنیم که در ولتاژ کاری ۱.۳۵ ولت فعالیت می‌کنند.