مشکلات گرافیکی مک بوک‌ها حل شد!

پردازنده گرافیکی اکسترنال اپل که محصول مشترک اهالی کوپرتینو و شرکت BlackMagic به حساب می آید، مشکلات گرافیکی مک بوک ها را حل می کند.

کامپیوترهای اپل تا به حال به عنوان یک وسیله قدرتمند در عرصه گرافیک به حساب نمی آمدند، اما با تصمیماتی که مدیران این شرکت اتخاذ کرده اند، ظاهرا تغییراتی بنیادی در این شاخه اتفاق افتاده است. پردازنده گرافیکی اکسترنال اپل که محصول مشترک این کمپانی و BlackMagic محسوب می شود، از طریق پورت Thunderbolt 3 به مک بوک ها متصل شده و توان گرافیکی آنها را تا حد چشمگیری افزایش می دهد.

پردازنده گرافیکی اکسترنال اپل که برای مک بوک های جدید طراحی شده است، تحت همکاری با شرکت BlackMagic طراحی و تولید شده که ارزشی معادل ۶۹۹ دلار را داراست. پیش از آنکه از قیمت بالای آن تعجب کنید، باید به تفاوت اساسی آن با دیگر محصولات اکسترنال دقت کنید: وجود کارت گرافیک.

کارت گرافیک Radeon Pro 580 با ظرفیت ۸ گیگابایتی درون این گجت قرار گرفته که در مقام مقایسه، با کارت گرافیک Nvidia 1060 برابری می کند. اهالی کوپرتینو به این موضوع اشاره کرده اند که در صورت استفاده از این محصول، گرافیک دستگاه تا حدود ۲٫۸ برابر در مدل های ۱۵ اینچی و ۸ برابر در مدل های ۱۳ اینچی افزایش پیدا می کند. به این ترتیب می توانید شاهد لپ تاپی با گرافیک بی نظیر باشید.

پردازنده گرافیکی اکسترنال اپل

بد نیست بدانید که پردازنده گرافیکی اکسترنال اپل را می توان اولین محصول در این زمینه دانست که از پورت Thunderbolt 3 پشتیبانی کرده و امکان اتصال به تلویزیون های ۵K ال جی را داراست. همچنین می توانید از آن به عنوان یک داک استفاده کنید؛ چرا که این گجت مجهز به ۴ درگاه USB 3.0، دو درگاه Thunderbolt 3 و یک ورودی HDMI است.

به عنوان یکی از نقاط ضعف، می توان به این موضوع اشاره کرد که تنها قابلیت اتصال یک مانیتور به این محصول وجود دارد. در صورتی که نیاز به اتصال نمایشگرهای بیشتری داشته باشید، باید از آداپترهای جداگانه استفاده کنید یا به دنبال گزینه هایی بگردید که از طریق پورت USB-C به مک بوک ها متصل می شوند.

اگر نیازی به استفاده از نمایشگرهای ۵K ندارید، پیشنهاد ما به شما این است که پردازنده گرافیکی اکسترنال اپل را فراموش کرده و به سراغ محصولات مشابه بروید که با قیمتی معادل ۳۰۰ دلار به فروش می رسد.