کم صداتر از همیشه

Corsair کمپانی فعال در عرصه وسایل جانبی دنیای کامپیوتر، جدیدترین خنک کننده مایع خود با نام Hydro H100i Pro را عرضه کرد. از ویژگیهای این محصول میتوانیم به نویز تولیدی پایین و همچنین وجود ویژگی PWM اشاره کنیم.

محصولات خانوادهی Hydro کمپانی Corsair همگی از جمله خنککنندههای یکپارچه (All in One – AIO) این کمپانی به حساب میآیند که ضمن برخورداری از نورپردازی RGB، از رادیاتورهای ۲۴۰ میلیمتری هم بهره میبرند. یکی از مهمترین ویژگیهای این سری از محصولات، نویز تولیدی کم آنها است که البته در جدیدترین عضو این خانواده این مسئله کمی بهبود پیدا کرده است.

در کولر جدید کورسیر به نام Hydro H100i PRO، قابلیتی به محصول اضافه شده است که در صورت عدم نیاز به خنککنندگی بیشتر، فن محصول خاموش میشود و این گونه ضمن کاهش مصرف انرژی، همان نویز کم تولید شده هم حذف میگردد. این سیستم خنک کننده در کنار رادیاتور ۲۴۰ میلیمتری خود از فنهای ۱۲۰ میلیمتری سری ML کورسیر هم بهره میبرد. باید به این مسئله اشاره کنیم که همه رادیاتور محصول و هم فنهای آن هر دو از نورپدازی RGB قابل شخصیسازی بهره میبرند.

به لطف سیستم PWM (خاموش کننده فن در صورت نیاز)، سرعت فنهای این کولر میتواند از ۴۰۰ تا ۲۴۰۰ دور در دقیقه تنظیم شود و میتوان تمامی این کارها را با استفاده از نرمافزار iCUE کورسیر انجام داد. در کنار تمامی این موارد، شما میتوانید از طریق این نرمافزار به رصد میزان دمای پردازنده هم بپردازید و  به راحتی متناسب با وضعیت سیستم، تنظیمات لازم را اعمال کنید.

 این کولر از فرآیند نصب سادهی بهره میبرد و از سوکتهای اینتل LGA1151، ۱۱۵۰، ۱۱۵۵، ۱۳۶۶، ۲۰۱۱ و ۲۰۶۶ و همچنین سوکتهای AM2، AM2+، AM3، AM3+، AM4، FM1 و FM2+ کمپانیAMD هم پشتیبانی میکند.