کدام شهرهای جهان به لحاظ سایبری امن تر هستند؟

کدام شهرهای جهان به لحاظ سایبری امن تر هستند؟
کدام شهرهای جهان به لحاظ سایبری امن تر هستند؟

گزارش های جدیدی که در حوزه امنیت سایبری منتشر شده نشان می دهد که برخی از شهرهای جهان به لحاظ امکاناتی زیرساختی سایبری در شرایطی ایده آل قرار دارند.

نگاهی به آمارها نشان می دهد که برخی از شهرها در حوزه امنیت سایبری نسبت به دیگر شهرها از شرایط بهتری برخوردارند. این بسیار مهم است که زیرساخت‌های شهری تا چه حدی از امکانات سایبری حمایت می کنند.

درواقع با توجه به این که امنیت سایبری در جهان این روزها از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار است،این بسیار مهم است که بدانیم هم اکنون کدام شهرها در شرایط ایده آل امنیتی قرار دارند و کدام شهرها از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند.

در ادامه این شهرهای ایمن به لحاظ سایبری را مرور می کنیم:

آتلانتا

به‌عنوان مرکز ایالت جورجیای آمریکا، این شهر به عنوان نخستین و بهترین شهر جهان از لحاظ امنیت سایبری رسیده است .تا حدی که حتی از واشنگتن، پایتخت آمریکا، نیز در این زمینه پیشی و سبقت گرفته است.

 

واشنگتن

دومین شهر این فهرست را می توان پایتخت ایالات متحده آمریکا  داسنت. شهری که یکی از مهم‌ترین میزبانان علم و فناوری در جهان به شمار می‌رود، نیز زیرساخت‌های بسیاری را در عرصه علم امنیت سایبری راه‌اندازی و برقرار کرده است تا در زمره بهترین و ایمن‌ترین شهرهای جهان قرار بگیرد.

سیلیکون ولی

سیلیکون ولی در ایالات متحده آمریکا همواره یکی از بزرگترین قطب‌های تکنولوژی در جهان محسوب می‌شود تا به غول‌های تکنولوژی این امکان را بدهد تا در این شهر به توسعه فناوری‌های نوین خود در زمینه امنیت سایبری بپردازند و سپس به سایر نقاط جهان آن را عرضه کنند.

 لندن

پایتخت انگلستان یعنی لندن را می توان چهارمین شهر مهم دانست. به ویژه از آنجا که انگلستان همواره در عرصه علم امنیت سایبری و تکنولوژی‌های مربوطه در جهان پیشگام است، بنابراین دور از انتظار نیست که پایتخت آن یعنی شهر لندن نیز یکی از بهترین شهرهای جهان در زمینه تامین امنیت سایبری در جهان به شمار برود.

آگوستا

شاید نام آگوستا برای بسیاری از افراد آشنا نباشد. اما این شهر، مرکز ایالت مین آمریکاست و با اینکه در این رده‌بندی آخرین رتبه را به خود اختصاص داده است، زیرساخت‌های کاملی برای تامین و افزایش ضریب امنیت سایبری برای شهروندان خود فراهم کرده است.

در این میان ذکر یک نکته بسیار مهم است؛ این رده‌بندی‌ها صرفا توسط تحلیلگران و محققانی که این تحقیقات را انجام داده و نتایج خود را از طریق این وب‌سایت اعلام و گزارش داده‌اند، بیان شده و ممکن است با سایر نتایج و داده‌های موجود در گزارش‌های دیگر تفاوت داشته است.