هکرهای جدید می توانند از راه مک بوک های جدید را با اتصال وای فای هک کنند

اگرچه اپل در بحث امنیت محصولات آن شکی نیست اما به نظر می رسد این بار با مشکلی مواجه شده و مسئله بزرگی برای سری مک بوک های جدید آن به وجود آمده است. در حالی که سیستم عامل ویندوز نسبت به حملات ویروسی آسیب پذیر است اما بعید به نظر می رسد مک اپل دربرابر حملات بسیار آسیب پذیر باشد اما در جدیدترین اخبار این موضوع بالعکس شده است.

به نظر می رسد مک بوک های جدید اپل با خطر جدی هک رو به رو هستند، مسئله ای که اپل به آن اشاره نکرد. این موضوع در رویداد Black Hat security لاس وگاس آشکار شده که مک بوک های جدید اپل را تهدید می کند و این بدان معناست کاربران لپتاپ شرکت اپل با خطر هک رو به رو هستند.

برای برطرف شدن مشکل بایستی به نمایندگی اپل مراجعه کرد تا دقیقا آن را برطرف کرده و از نفوذ هکرها جلوگیری کنند. گفته می شود این مشکل با اتصال وای فای به وجود می آید بنابراین افرادی که با مک بوک های جدید به اینترنت متصل می شوند، بیشتر در خطر هک قرار دارند.

Jesse Endahl یکی از افسران ارشد امنیتی Fleetsmith و Max Bélanger یکی از مهندسان دراپ باکس این هفته با مسئله موردبحث رو به رو شدند و به هک از راه دور مک بوک های جدید اذعان داشتند. Endahl می گوید:

“ما در مک بوک های جدید شامل باگی هستیم که خطر جدی را برای کاربران به دنبال دارد. این خطر نصب نرم افزارهای مخرب از راه دور و اتصال به دستگاه بوسیله اتصال به وای فای بوده و برای کاربران یک خبر بد محسوب می شود. بنابراین این سیستم کامپیوتری اپل با مشکل جدی رو به روست.”

به هر حال باید منتظر ماند تا بزودی اپل بروزرسانی را منتشر کرده و این مسئله تهدیدآمیز را برطرف سازد در غیر این صورت میلیون ها کاربر مک بوک جدید با خطر جدی رو به رو می شوند.

منبع