نسخه نهایی ب ام و X7

کمپانی خودروسازی ب ام و با ایجاد تغییراتی در مدل X7 iPerformance مفهومی، نسخه نهایی اتومبیل را با الگوبرداری از شاسی بلند X5 رونمایی کرده است، ولی با ابعاد بزرگ‌تر و امکانات بیشتر.

برای درک بهتر اندازه اتومبیل، باید گفت که شرکت خودروسازی “بی ام و” نسخه نهایی شاسی بلند X7 را با طول کلی ۵۱۶۳ میلی متر، عرض ۱۹۹۹ میلی متر، ارتفاع ۱۸۰۵ میلی متر و همچنین با فاصله بین دو محور ۳۱۰۳ میلی متر ساخته شده است که نشان می دهد این خودروی شاسی بلند لوکس “بی ام و” حدود ۲۲۸ میلی متر طول بیشتری نسبت به خودروی X5، حدود ۵ میلی متر عرض کمتر و همچنین ۵۳ میلی متر ارتفاع بیشتری نسبت به خودروی شاسی بلند X5 دارد و طول بیشتر اتومبیل باعث شده تا فاصله بین دو محور اتومبیل هم نزدیک به ۱۲۹ میلی متر افزایش پیدا کند.

 سرانجام نسخه نهایی ب ام و X7 معرفی شد + تصاویر

در حالت استاندارد، شاسی بلند “بی ام و X7” در مدل های بین المللی خود می تواند حجم بار ۳۲۶ لیتر پشت صندلی های ردیف سوم خود داشته باشد، اما با جمع کردن ردیف سوم صندلی های اتومبیل، حجم فضای بار اتومبیل به ۱۳۷۶ لیتر افزایش پیدا می کند و اگر هم به دنبال فضای بار بیشتری هستید، می توانید ردیف دوم صندلی های اتومبیل را نیز جمع کرده و حجم فضای کابین اتومبیل را به چیزی حدود ۲۵۵۹ لیتر افزایش داد.

نسخه نهایی شاسی بلند X7 تغییرات بسیار زیادی نسبت به مدل های کانسپت خود دریافت کرده است و حالا چهره نهایی آن به دیگر خودروی شاسی بلند لوکس BMW، یعنی خودروی X5 نسل جدید شبیه شده است، مگر یکسری تغییرات در ریزه کاری های اتومبیل که می توانید در قسمت چراغ های پیشانی و طراحی داخلی چراغ ها، گلگیرهای جلو، ورودی هوا در اطراف سپر و… شاهد آن باشید که با توجه بیشتر به تصاویر منتشر شده، می تواند بهتر و پویاتر با چهره بزرگ ترین و لوکس ترین شاسی بلند حال حاضر “بی ام و”، یعنی X7 آشنا شوید تا در ادامه فرصت بیشتری برای پرداختن به مشخصات فنی اتومبیل داشته باشیم.

 سرانجام نسخه نهایی ب ام و X7 معرفی شد + تصاویر

همانند دیگر محصولات بی ام و، شاسی بلند درشت هیکل X7 به همراه گزینه های متعدد مولد قدرتی آماده عرضه به مشتریان خواهد شد تا طیف گسترده و نیازهای متفاوت مشتریان خود را پاسخگو باشد. اولین گزینه مولد قدرتی که شرکت خودروسازی “بی ام و” به آن اشاره کرده است، موتور ۳ لیتری شش سیلندر توربوشارژر خواهد بود که بر روی مدل xDrive40i نصب شده و می تواند خروجی قدرت ۳۳۵ اسب بخاری در کنار گشتاور ۴۴۶ نیوتن متری داشته باشد که با هدایت این نیرو توسط جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک دوکلاچه به سمت چرخ ها، سقف سرعت ۲۴۵ کیلومتر بر ساعت و حداقل شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت ۵٫۸ ثانیه بدست می آید.

 سرانجام نسخه نهایی ب ام و X7 معرفی شد + تصاویر

اگر مشتریان به دنبال یک گزینه قوی تر هستند، پیشنهاد “بی ام و” نسخه xDrive50i خواهد بود که موتور آن هشت سیلندر ۴٫۴ لیتری بوده و با سود جستن از توربوشارژرهای دوقلو، می تواند خروجی قدرت ۴۵۶ اسب بخاری و گشتاور ۶۴۸ نیوتن متری داشته باشد که با کاهش ۰٫۶ ثانیه، می تواند در عرض ۵٫۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت رسیده و همچنین سقف سرعت ۲۵۰ کیلومتر برساعت داشته باشد.

در کنار گزینه های بنزینی، این خودروساز باواریایی برای مشتریان اقتصادی اروپایی خود نیز موتورهای دیزلی مختلفی در نظر گرفته است که انتخاب اول مشتریان شامل نسخه xDrive30d با موتور ۳ لیتری شش سیلندر می شود که برای ثبت شتاب ۷ ثانیه و همچنین سقف سرعت ۲۲۷ کیلومتربرساعت، توانایی تولید ۲۶۱ اسب بخار قدرت و گشتاور ۶۲۰ نیوتن متری را خواهد داشت.

 سرانجام نسخه نهایی ب ام و X7 معرفی شد + تصاویر

در آخر هم به نسخه M50d خواهیم رسید که دارای قدرت ۳۹۴ اسب بخاری و گشتاور بسیار خوب ۷۶۰ نیوتن متری بوده و می تواند شتاب صفر تا صد ۵٫۴ ثانیه و یا سقف سرعت ۲۵۰ کیلومتر برساعت با محدوده کننده الکترونیکی داشته باشد.

در پایان شرک خودروسازی “بی ام و” اعلام کرده است که نسخه نهایی X7 از ماه مارس ۲۰۱۹ وارد نمایندگی های این شرکت در ایالات متحده آمریکا خواهد شد و برای داشتن ضعیف ترین نسخه اتومبیل، نیاز به پرداخت هزینه ۷۳ هزار و ۹۰۰ دلاری خواهد بود و یا برای بهترین عضو مجموعه با پیشرانه دیزلی، محدوده قیمت ۹۲ هزار و ۶۰۰ دلار پیش بینی شده است.

 سرانجام نسخه نهایی ب ام و X7 معرفی شد + تصاویر

 سرانجام نسخه نهایی ب ام و X7 معرفی شد + تصاویر

 سرانجام نسخه نهایی ب ام و X7 معرفی شد + تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید