ریویان آرتی اولین پیکاپ الکتریکی جهان

 در حال حاضر اتومبیل های الکتریکی به دلیل مصرف سوخت کمتر و عدم آلودگی هوا از نظر شرکت های تولیدکننده خودرو دارای اهمیت بالایی هستند. اگرچه تاکنون کمپانی های مختلف از سال ها قبل برای توسعه مدل الکتریکی دست به کار شدند اما با این حال شرکت‌ها جدی دنبال این هدف نبودند.

هم اکنون نیز تسلا موتورز بزرگترین تولیدکننده خودرو برقی می باشد و پیشتر نیز آئودی چند مدل الکتریکی رونمایی کرد. حتی در نمایشگاه لس آنجلس آئودی از کوپه چهاردرب کانسپت تمام الکتریکی رونماییی به عمل آورد. حال در همین نمایشگاه یک استارتاپ امریکایی به نام Rivian دست به کار شد و برای این نمایشگاه مهم خودرویی، پیکاپ الکتریکی Rivian R1T را که اولین وانت پیکاپ الکتریکی می باشد، رونمایی کرد. در طراحی ظاهری و داخلی ریویان آرتی کاملا هوشمندانه و پیشرفته به نظر می رسد که باتوجه به مدل الکتریکی عجیب نیست.

ریویان آرتی اولین پیکاپ الکتریکی جهان

در کابین داخلی دو صفحه نمایش بزرگ همانند تسلا قرار داده شده که می توان تجربه سفری لذت بخش را با ریویان داشت. مهمترین ویژگی این وانت قابلیت حرکت با کمک پیشرانه الکتریکی است. باتری ریویان از نوع ۱۸۰ کیلووات ساعتی می باشد و این یعنی با هر بار شارژ می تواند مسافتی بیش از ۶۵۰ کیلومتر را به حرکت درآید.همچنین قدرت آن در سطحی بالاست که در کمتر از ۳٫۲ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتربرساعت می رسد. البته مدل هایی با باتری کم ظرفیت تر از ریویان در کار می‌باشد اما قیمت یکی از نسخه های این پیکاپ ۶۹ هزار دلار قیمت دارد.

ریویان مشخص نیست چه زمانی خودرو الکتریکی خود را روانه بازار می کند و احتمالا با یافتن یک سرمایه گذاری بزرگ پروژه تولید را آغاز خواهد کرد.

منبع