۸ ویژگی برجسته آیپد پرو ۲۰۱۹ اپل

۸ ویژگی برجسته آیپد پرو ۲۰۱۹ اپل

شرکت اپل در رویداد ۳۰ اکتبر خود از نسل جدید تبلت آیپد پرو رونمایی کرد. تبلتی که هیچ شباهتی به نسل پیشین نداشته و شرکت کوپرتینویی آن را با تغییرات بزرگ و اساسی همراه نمود.

در این مطلب می خواهیم شما را با ۱۰ ویژگی برجسته تبلت آیپد پرو آشنا سازیم که بدون شک می تواند شما را برای خرید این تبلت حرفه ای مایل نماید.

۱- صفحه نمایش Liquid Retina

طراحی جدید موجب شد تا اپل بتواند دو تبلت ۱۱ و ۱۲ اینچی با نمایشگر Liquid Retina را معرفی کند. با کمک پنل نمایشگر Liquid Retina نه تنها حاشیه صفحه نمایش قابلیت کاهش پیدا می کند، بلکه در گوشه های صفحه نمایش نیز می توان انحنایی به کار گرفت. گذشته از آن، صفحه نمایش رتینا دارای وضوحی قابل توجه و خیره کننده است و این ویژگی دو تبلت آیپد پرو جدید را شگفت انگیز ساخته است. شرکت اپل برای نخستین بار فناوری نمایشگر Liquid Retina را در آیفون XR به کار گرفت و جالب به نظر می رسید.

۲- یک ضربه بزنید و تبلت را بیدار کنید

یکی از ویژگی های جالب نسل جدید آیپد پرو، قابلیت Tap to Wake است. این قابلیت اجازه می دهد تا افراد تنها با ضربه زدن به نمایشگر آیپد پرو، آن را برای کاربری آماده سازند. گذشته از آن کلید اصلی Home حذف شده و فیس آیدی در این محصول به کار گرفته شد تا قابلیتی شبیه به آیفون ۱۰ پیدا کند. با ضربه زدن روی صفحه نمایش شما می توانید به سادگی تاریخ، ساعت، میزان باتری، اطلاعیه ها و برخی دیگر را مشاهده کنید.

۳-نمای ظاهری بازطراحی شده

یکی از ویژگی های بارز آیپد پرو نسل جدید اپل، طراحی کاملا متفاوت در مقایسه با نسل پیشین است. اگرچه نمای جلو آیپد پرو جدید هیچ شباهتی به نسل پیشین ندارد، نمای عقب نیز اگر لوگو اپل نباشد، دشوار است تا بتوان آن را آیپد پرو دانست. بدنه ای فلزی که خبر از ترکیب شیشه نیست و دوام مطلوبی در استحکام  کاربری به دنبال دارد.

۴- صفحه نمایش بزرگ اما بدنه ای کوچک

هنگامی که آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی جدید را در کنار مدل قبل می گذارید، حاشیه کم صفحه نمایش موجب شده تا ابعاد نسل جدید آیپد پرو نسبت به آیپد پرو پیشین کمتر شود. کاهش ابعاد نیز وزن را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد و در نتیجه کاربر این تبلت در بحث حمل و نقل هیچ مشکل و دشواری نخواهد داشت. به گفته اپل نسل فعلی آیپد پرو ۲۵ درصد حجم کمتری در مقایسه با نسل پیشین دارد.

۵- صفحه نمایش بزرگ نسخه ۱۱ اینچی

یکی از موارد جالب توجه در نسخه ۱۱ اینچی آیپد پرو ۲۰۱۸، بزرگ جلوه دادن نمایشگر نسخه ۱۱ اینچی است. این در حالی بوده که نسل پیشین اگر شاهد مدل ۱۰٫۵ اینچی باشید، چنین بزرگی صفحه نمایشی را مشاهده نخواهید کرد و چنین سبک طراحی خیره کننده می باشد.

۶- فیس آیدی

یکی از هیجان انگیزترین قابلیت هایی که در آیپد پرو نسل جدید به کار گرفته شد، بدون شک فیس آیدی است. اپل این قابلیت را نخستین بار در آیفون ۱۰ به کار گرفت و سپس در سال جاری بیشتر آیفون ها به آن مجهز شدند. این قابلیت به افراد اجازه می دهد تا از طریق سنسور تشخیص چهره به دستگاه ورود پیدا کنند و مانع از نفوذ افراد دیگر خواهد شد.

۷- دوربین سلفی با قابلیت تصویربرداری پرتره

یکی از قابلیت هایی که نخستین بار توسط اپل در سال گذشته به کار گرفت، قابلیت تصویربرداری پرتره برای دوربین سلفی بود. حال به تازگی این قابلیت برای تبلت آیپد پرو نیز در نظر گرفته شد تا کاربران این محصول جدید تجربه کاربری تمام عیاری در کنار سایر قابلیت های بی نظیر دوربین داشته باشند.

۸- دوربینی متفاوت

دوربین سلفی آیپد پرو از سیستم TrueDepth بهره می برد و کیفیت بالایی دارد. اپل دوربینی را به کار گرفته که پیکسل های تصویر آن در نوع خود قابل توجه است و کیفیت بهتری را رقم می زند. قابلیت تصویربرداری ۴K با فریم ۶۰fps نه تنها کیفیت تصویر بالایی را داشته بلکه افراد می توانند تصویربرداری حرفه ای را در این تبلت مشاهده کنند.

منبع