بلاگرادارسرگرمی

Aquaman هدیه خود را از بابانوئل گرفت

آخرین روزهای سال ۲۰۱۸ میلادی با اکران گسترده فیلم Aquaman، جدیدترین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی که توسط کمپانی برادران وارنر توزیع گردید، پیگیری شد و توانست با اختلاف صدر جدول باکس‌آفیس را تصاحب کند. “بازگشت مری پاپینز” و “بامبلی” دیگر ورودی‌های جدید بودند که رتبه‌های دوم و سوم را بنام خود کردند تا این آخرهفته نسبت به آخرهفته مشابه سال گذشته وضیعت یکسانی را تجربه کنند.

در صدر جدول فیلم Aquaman قرار دارد ک توسط کمپانی برادران وارنر توضیع گردید و همانطور که انتظار می‌رفت به راحتی توانست به این جایگاه دست پیدا کند و نتیجه اکرانش در سه روز آخرهفته فروش ۶۷ میلیون دلاری بود که اگر این رقم را با ۴٫۷ میلیون دلار فروشی که قبل از آخرهفته توسط آمازون پرایم کرده بود را جمع ببندیم به ۷۲ میلیون دلار خواهد رسید. انتظار می‌رود Aquaman تا پایان تعطیلات کریسمس که شلوغ‌ترین روزهای سال در سینماها محسوب میشود به فروش ۱۰۵ میلیون دلاری برسد. قابل ذکر است این فیلم موفق شد از تماشاگران نمره “-A” را دریافت کند.

Aquaman با این شروع خوب توانست جزو ۱۰ اکران افتتاحیه برتر در ماه دسامبر در کل تاریخ سینما قرار گیرد و همچنین در بین فیلم‌های دنیای سینمایی دی‌سی نیز رتبه ششم بهترین اکران را افتتاحیه را کسب کرد. “آکوامن” هم از نظر منتقدان و هم از نظر تماشاگران نقطه نظرات مثبتی را کسب کرد که این موضوع کمتر در فیلم‌های دنیای سینمایی دی‌سی دیده شد.

در بخش بین‌المللی نیز Aquaman که از چند هفته پیش شروع به اکران کرد توانست برای سومین هفته پیاپی بیشترین فروش را داشته باشد و در این آخرهفته ۹۱ میلیون دلار دیگر از سینماهای جهان کسب کرد تا فروشش خارجی‌اش به ۴۱۰ میلیون دلار رسیده باشد. با یک جمع ساده متوجه می‌شویم تاکنون این فیلم در مجموع حدود نیم میلیارد دلار فروش کرده که موفقیتی بسیار بزرگ برای سازندگان آن محسوب می‌شود.

فیلم “بازگشت مری پایپنز” که توسط کمپانی دیزنی توزیع گردید موفق شد در سه روز آخرهفته ۲۲ میلیون دلار فروش کند و در جدول دوم شود. این رقم را اگر با فروشی که در دو روز تعطیلات پایان سال بدست آورد جمع ببندیم به رقم ۳۱ میلیون دلار خواهد رسید. این همان نمایشی است که سازندگان انتظارش را می‌کشیدند و تماشاگران به همراه منتقدان نظرات مثبتی را در مورد فیلم ارائه کردند. “بازگشت مری پاپینز” از تماشاگران نمره “-A” و از منتقدان روتن‌تومیتوز نمره ۷۷ را دریافت کرد.

در بخش بین‌المللی نیز “بازگشت مری پاپینز” در ۱۷ مارکت اکران شد که نتیجه‌اش فروش ۲۲٫۲ میلیون دلاری بود.

ششمین فیلم از مجموعه فیلم‌های “ترانسفورمرز” با نام “بامبلبی” توسط کمپانی پارامونت این آخرهفته اکران گردید و با فروش ۲۱ میلیون دلاری در جایگاه سوم قرار گرفت. این فروش همان فروش مورد انتظار سازندگان “بامبلبی” بود و با تشکر از استقبال خوب تماشاگران و دادن نمره “-A” به این فیلم آن‌ها باید منتظر فروش بیشتر در روزها و هفته‌های آینده باشند. در بخش بین‌المللی نیز “بامبلبی” در ۳۸ مارکت اکران گردید که نتیجه‌اش فروش ۳۱٫۱ میلیون دلاری بود.

دومین آخرهفته از اکران انیمیشن “مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی” با فروش ۱۶ میلیون دلاری همراه بود تا این انیمیشن در رتبه چهارم جدول قرار گیرد و پس از گذشت ۱۰ روز فروش داخلی‌اش به ۶۵ میلیون دلار برسد. این انیمیشن نسبت به هفته گذشته ۵۳ درصد کاهش فروش داشت که کمی بالاتر از آنچه انتظار می‌رفت بود اما باتوجه به نام‌های رقبا این کاهش فروش بنظر منطقی است. در بخش بین‌المللی نیز انیمیشن “مردعنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی” تاکنون ۶۵ میلیون دلار فروش کرده است.

در آخرین رتبه از نیمه‌ی بالا جدول جدیدترین ساخته کلینت ایستوود با نام “قاطر” قرار دارد که در دومین آخرهفته از اکرانش ۹٫۹ میلیون دلار فروش کرد تا علاوه‌بر تکیه به جایگاه پنجم، مجموع فروش داخلی‌اش نیز به ۳۵٫۶ میلیون دلار رسیده باشد.

این هفته منتظر چه فیلم‌هایی باشیم؟
آخرهفته آینده کمپانی سونی فیلم کمدی “هولمز و واتسون” که با هنرنمایی ویل فارل و جان سی. ریلی همراه است را اکران می‌کند. فیلم “وایس” با هنرنمایی بازیگران نام‌آشنایی همچون کریستین بیل، امی آدامز، استیو کارل و سم راک‌ول آخرهفته آینده توسط کمپانی آناپورنا توزیع خواهد گردید و در نهایت دیگر محصولی که آناپورنا اکران می‌کند فیلم “نابودکننده” است که با هنرنمایی نیکل کیدمن همراه خواه بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

آرش سام نژاد

آرش هستم. کلا با طراحی بزرگ شدم و عاشق این کارم. یه بخشی از وجودم رو گیم در بر می گیره و بخش دیگه رو طراحی. تمام کمیک های لایفوتک رو هم خودم می کشم

نوشته های مشابه

بستن
بستن