آسفالت

i8 sport و roadster ، هوشمندان جدید BMW

BMW در نمايشگاه لس­آنجلس امسال از دو مدل i8 sport و roadster رونمايى كرده كه توجه بسيارى را به خود جلب كرده بودند.

مدل i8 يكى از موفق­ترين و پيشرفته­ترين اتوموبيل­هاى BMW بوده که تقريبا يك سالى مى­شود كه فروش نسبتا خوبى را تجربه داشته و در تمامى بازارهاى جهان به رغم طراحى خاصش، به خوبى جا افتاده است.

حال BMW جهت افزايش فروش، دو مدل i8 sport و roadster را نيز معرفى كرده است. سقف مدل roadster در مدت ۱۵ ثانيه باز و بسته مى­شود و دو صندلى هرچند كوچك نيز در پشت قرار داده شده تا تعداد سرنشينان اين اتوموبيل به چهار نفر افزايش يابد.

طبق گفته BMW فرق چندانى در اندازه اين مدل­ها وجود ندارد و مدل roadster تنها دو ميلى­متر از بقيه بلندتر است. البته مدل roadster 60 كيلوگرم نيز سنگين­تر بوده و بدين منظور شتاب و سرعت كمترى نسبت به مدل اسپرت دارد.

موتور هر دو مدل توانايى توليد ۳۷۴ اسب­ بخار را داشته كه نسبت به مدل قبلى در زمينه شارژ و راندمان موتور برقى بهبود يافته و ۵۵ كيلومتر در حالت برقى بيشتر از قبل طى مى­كنند. صفرتاصد اين اتوموبيل ۴٫۴ ثانيه است. BMW قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ حدود ۲۵ مدل و نسخه جديد هیبرید به بازار جهان ارائه کند تا با چشم‌انداز سیاست برخی دولت‌ها مانند انگلیس و فرانسه در جهت رفع دیزلی و بنزینی‌ها تا سال ۲۰۴۰ همگام شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

بستن
بستن