آسفالترادار

منتظر موتور سیکلت برقی هارلی دیویدسون باشید

اغلب شما با موتورهای harleydavidson آشنا هستید. موتورسیکلت‌هایی که نماد قدرت طلبی و خوشگذرانی آمریکایی هاست. وسیله‌های دوچرخی که قرش پیشرانه شان نظر هر هر عابر پیاده ای را به خود جلب می‌کند.  حالا این کمپانی قدیمی موتورسیکلت سازی قصد دارد تا به زودی موتورسیکلت جدیدش را با پیشرانه الکتریکی روانه بازار کند. اولین زمزمه های ساخت موتور الکتریکی هارلی در اواسط سال ۲۰۱۴ به گوش رسید.

این روزها خبرهای مختلفی از تولید خودروها و موتورهای الکتریکی می‌شنویم. تغییرسبک حمل و نقل با رویکرد حفظ محیط زیست بسیاری از کمپانی هارا به تکاپو انداخته است. اما اینکه یک کمپانی ۱۰۰ ساله با فرهنگی نا متعارف تصمیم به ورود به عرصه تولید موتورهای الکتریکی می‌گیرد، نشان از اهمیت توجه به مسائل زیست محیطی دارد. این کمپانی اولین نسخه از موتورهای برقی‌اش را با نام LIVEWIRE در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد. آن طرح اولیه ۷۴ اسب بخار قدرت داشت و ۱۵۷ کیلومتر هم سرعت می‌گرفت.

البته تا کنون مشخصات موتورسیکلت برقی جدید هارلی دیویدسون منتشر نشده است. اما اینطور که پیداست، ساخت موتورسیکلت‌های برقی هارلی، یک پروژه ۱۰ ساله است که فعلا در مراحل تحقیق و توسعه و ایده پردازیست.

بیل دیویدسون، قائم مقام مدیرعامل هارلی، گفته است که این کمپانی قصد دارد ۱۰۰ مدل موتورسیکلت الکتریکی را طی برنامه ای ۱۰ ساله تولید کند. بد نیست بدانید که بیل دیویسون، نوه بنیانگذار این کمپانی یعنی ویلیام دیویدسون است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

حسین عالیان

از سال 1381 به عنوان خبرنگار،مجری ،برنامه ساز،کارگردان و مشاور روابط عمومی فعالیت دارم . لایفوتک برام حکم فرزندم رو داره و براش هر کاری می کنم.

نوشته های مشابه

بستن
بستن